Obiektyw Sigma 35 f1.4 jest najlepszym modelem w swojej klasie. Zobacz jego charakterystykę i najbardziej istotne zalety

Sigma 35 f1.4 dg hsm to szerokokątny obiektyw przystosowany do kooperacji z pełnoklatkowymi lustrzankami cyfrowymi. Dość ważne, że szkło jest bardzo wysokiej jakości, a to gwarantuje fachowy obiektyw z dużym otworem względnym.

nowoczesne obiektywy Sigma

Autor: Christian Sosa
Źródło: http://www.flickr.com
Obudowa obiektywu jest nowoczesna, z pewnością wygląda bardziej korzystnie niż w popularnych do tej pory konstrukcjach Sigmy.

9-cio listkowa, zaokrąglona przysłona pozwala osiągnąć rozmycie, ale także pracę w ograniczonym oświetleniu. W optycznej konstrukcji obiektywu użyto trzynaście soczewek, natomiast 7 z nich jest wykonanych ze specjalistycznych szkieł. Szkło (opis produktu) niezwykle odpowiednio dopasowane jest do zdjęć krajobrazów, portretów czy fotografii ulicznej. Obiektyw jesteśmy w stanie zastosować do kreatywnych rozwiązań, cechuje się niezbyt dużą głębią ostrości.

Obiektyw Sigma 35 f1.4 dg hsm zrobiony jest z metalu, dzięki czemu konstrukcja jest naprawdę solidna i wytrzymała. Przekonaj się sam obiektywy w naszym sklepie.

Szkło jest stylowe i nowoczesne, ma niezwykle interesujące wzornictwo. Pomimo to projekt jest oszczędny i dosyć prosty. Przedni dekielek jest wyposażony w podwójny uchwyt – na krawędzi oraz od wewnątrz. Jest to niezwykle przydatne i użyteczne. Tego rodzaju obiektyw faktycznie nie należy do najmniejszych, lecz z pełnoklatkową lustrzanką jest właściwie wyważony. Szkło jeSzkło (więcej o modelu)osażone w metalowy bagnet, znajduje się tam czerwona kropka, która wskazuje miejsce mocowania obiektywu. Dla wielu osób minusem z pewnością będzie brak gumowej uszczelki. Jednocześnie, pierścień ustawiania ostrości pokryty jest rowkowaną gumą.

Tego typu rowkowania się również w części która jest bliżej korpusu. W górze jest okienko, gdzie ukryta jest odległość zdjęciowa.

Ze strony po lewej mamy przełącznik określania ostrości. To naprawdę klasowy obiektyw szerokokątny, który posiada bardzo dużo zastosowań. Wspaniale się sprawdza w zakresie reportażu oraz portrecie. Jego siła leży w maksymalnym otworze względnym, pozwala on na plastyczne nieostrości, umożliwia pracę w utrudnionych warunkach oświetleniowych. W tej klasie trudno wyszukać bardziej profesjonalny obiektyw, więc inwestycja na pewno będzie właściwa i przyniesie multum satysfakcji. A tak naprawdę to jest najważniejsze w fotografii. Istotne są sprawy techniczne, ale powinny one mieć wpływ na proces robienia zdjęć oraz efekty, jakie możemy uzyskać.