Wszyscy potrzebujemy w czasie dnia wolnej chwili dla siebie. Relaks jest bardzo istotną częścią codzienności, dlatego też specjaliści od zdrowego życia alarmują, aby nie zapominać o codziennej dawce czegoś, co gwarantuje nam radość. Zadowolenie z życia pozwala utrzymać dobre zdrowie przez dziesięciolecia. Powinniśmy o tym pamiętać każdego dnia i poświęcać dziennie co najmniej kwadrans wyłącznie dla siebie.

gra komputerowa

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwości jest tyle, ilu ludzi. Jedni znajdują ukojenie w muzyce, inni cieszą się oglądając film, jeszcze inni odczuwają satysfakcje przebywając na siłowni bądź z gier komputerowych. Rozrywką cieszącą się najdłuższym historycznym stażem i będącą jednocześnie świetnym treningiem dla naszych mózgów są książki, bądź gry (atari pong) manager – . Od dawna wiadomo, że książki uczą.

Naukowcy wykazali, że dzieci grające w gry komputerowe wykazują się o wiele lepiej rozwiniętym mózgiem. Nie wynika to zaledwie z zawieranych w nich informacji. Grając, tak jak oglądając czytając, poznajemy jakąś historię. Różnica tkwi w tym, że książka pokazuje jedynie zamysł autora, nie zostawiając pola do popisu naszej własnej fantazji. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku gry w gry kosmiczne, podczas czego jesteśmy zmuszeni we własnym zakresie rozwikłać konkretną zagadkę aby przejść dalej, co stanowi fantastyczny trening wyobraźni.

Ponadto, w pędzącym świecie niewielu z nas może pozwolić sobie na czasochłonna lekturę tradycyjnych książek ze względu na brak czasu. Korzystnym wyjściem dla wszystkich, którzy nie mają ochoty na czytanie książek są gry czytane, które cieszą się stałą popularnością z wieluwzględów. Dominującą zaletą jest sposobność interakcji.

Dzisiejszy rynek proponuje wiele gier przeznaczonych różnym gustom, w związku z czym każdy znajdzie coś satysfakcjonującego. Należy jednak pamiętać o ruchu, dlatego sugeruje się dozować czas spędzony na graniu.