Nie jest niczym oryginalnym, iż znajomość angielskiego jest współcześnie bezdyskusyjnym minimum, o ile nam zależy na należytym zawodowym rozwoju. Nastał jednakże okres, że władanie językiem angielskim nie wyróżnia nas z tłumu, dlatego powinniśmy poznać tzw.

„języki przyszłości”. Z językiem angielskim spotykamy się dziś nieomalże od najmłodszych lat. Jego znajomość stała się w wyższym stopniu obowiązkiem aniżeli wyborem. By zdołać się wyróżnić na rynku pracy należy zatem zaimponować potencjalnym pracodawcom znajomością minimum jeszcze jednego obcego języka. Rozwijając własne możliwości lingwistyczne, inwestujemy w siebie – nigdy na tym nie stracimy.
Wyprawka

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy nie masz daru do uczenia się kilku języków równocześnie, prócz angielskiego należy próbować przyuczyć się języka, który mógłby się nam przydać w rozwoju kariery zawodowej. Niekoniecznie musi to być dla przykładu francuski albo hiszpański – te także są już na tyle popularne, że nie pozwolą nam zabłysnąć. Który język więc wyselekcjonować? Podług najnowszych badań w niedalekiej przyszłości najbardziej przydatna może okazać się znajomość języków egzotycznych. Może nam to zagwarantować szansę rozwoju. Pewnym z takowych języków jest z pewnością język japoński Poznań jest miastem, w jakim znajdziemy już szkoły językowe oferujące naukę owego języka. Coraz bardziej popularna staje się również tłumacz norweski języka chińskiego. Jest tak między innymi dlatego, że kraj ów jest pewnym z najprędzej rozwijających się państw na całym świecie.

Znajomość chińskiego może się już niedługo najzwyczajniej opłacić. Błyskawiczny rozwój chińskiej gospodarki – a co za tym idzie ekSPAnsja języka chińskiego – na pewno nie przejdzie obojętnie względem ogólnoświatowego rynku pracy.