Natura daje nam mocno w kość. Robi się coraz chłodniej, prędko zapada zmrok, liście opadają z drzew, ponura aura za oknem powoli zaczyna się udzielać.

Jesień to bez wątpienia nadzwyczaj trudny czas zarówno dla dorosłych jak i dzieci.
zabawy dla dzieci w domu

Autor: The Bakken Museum
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie deszczu maluchów dopada nuda, a rodzice stają w obliczu sporego wyzwania. Zastanawiają się co robić by uatrakcyjnić swoim milusińskim czas. Sposobów jest bardzo dużo. Oglądanie kreskówek to tylko jedna z „opcji” .

Wspaniałą alternatywą dla długich godzin spędzonych przed telewizorem ewentualnie komputerem są niezaprzeczalnie właściwie zaplanowane zabawy dla dzieci w domu.

Kiedy fascynuje Cię przedstawiany temat, to odsyłam do strony www (https://www.scootive.pl/), ponieważ znajdziesz w tym miejscu wiele ciekawych zagadnień na ten temat.

Dostarczają albowiem sporą dozę rozrywki, jednocześnie edukując poprzez pobudzaniewyobraźni i zachęcanie młodych ludzi do eksplorowania otaczającego świata. Stanowią także znakomitą sposobność do pogłebiania więzi z rodzicami. Warto jednak zwrócić uwagę iż znaczna część dzisiejszych dorosłych żyje w ciągłym biegu Z myślą właśnie o tych zagonionych rodzicach wiele polskich miejscowości organizuje w świetlicach atrakcyjne zajęcia dla dzieci Częstochowa jest tego wspaniałym przykładem – .

Przeważnie prowadzą je doświadczeni nauczyciele, psycholodzy oraz terapeuci, którzy z pełnym zaangażowaniem budzą w maluchach ciekawość świata, zachęcają do myślenia i działania.