Jeśli myślisz, dokąd wybrać się w trójmieście, to na mapie tamtejszych rozrywek pojawił się escape room Gdańsk. To miejsce, które na sto procent zaskoczy niejedną osobę. W czym rzecz? Otóż w Gdańsku zostało stworzone miejsce z pomieszczeniami, z których należy uciec, czas na ucieczkę wynosi sześćdziesiąt minut. Możemy wybrać pokój: skazańca śmierci, Alicji z Krainy Czarów oraz pokój, w którym będziemy musieli znaleźć skarb zrabowany przez korsarzy.

Do danego pokoju wchodzimy w dwie lub pięć osób drzwi zamykają się i rozpoczyna się zabawa.

Masz spory problem z odszukaniem dobrego rozwiązania Twojego problemu? Na pewno prędko pomoże Ci ta strona (http://questfe.pl/).

Otrzymujemy wskazówki, szukamy rozwiązań i powinniśmy znaleźć wszystko, by wyrobić się przed czasem. Zabawy jest, co niemiara. Trzeba jedynie chcieć rozwikłać zagadkę. To idealna rozrywka dla osób, które szukają czegoś innego. Zamiast znowu spacerować po plaży, albo siedzieć z piwem w dłoni naprawdę fajnie poczuć niczym prawdziwy detektyw.

Zupełnie inny wymiar rozrywki

escape room

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

Pewnie nieraz mieliśmy ochotę znaleźć się w środku jakiejś filmowej zagadki i pokazać głównemu bohaterowi, co powinien zrobić, bo przecież przed TV wszystko to wydaje się takie łatwe. Teraz mamy możliwość zostać częścią fabuły. Mianowicie możemy pójść do escape room Gdańsk – . To sposób na spędzenie czasu na grze, w której trzeba brać czynny udział. Żeby się wydostać z pokoju należy połączyć wiele wskazówek poukrywanych w pokoju, na pozór prosta sprawa, jednak wychodzi na to, że sześćdziesiąt minut to za mało. I nagle zaczynamy rozumieć, że filmowy bohater rzeczywiście nie ma tak prosto. Czasem nawet wszystkie wskazówki trudno połączyć, ale zabawa i tak jest wyśmienita.

Zawsze to coś innego, a tak w ogóle są aż trzy pokoje do wyboru (opisy pokoi: ) i wkrótce powstanie też 4. Tak, więc jeśli raz wybierzemy się w to miejsce, to będziemy mogli wrócić sprawdzić się w innych zagadkach. Powinniśmy wspomnieć o tym znajomym, by i oni mogli tam pójść, kto wie może znajdzie się pośród nas jakiś następca Holmesa, bo na sto procent będzie mnóstwo radochy i wiary w to, że jakoś się uda wyjść z danego pokoju bez szwanku. Jasne jest, że wszystko jest całkowicie bezpieczne, chodzi tu raczej o to by ruszyć głową, ale nie zalegając w fotelu, a tylko ruszając się i poszukując wskazówek, które pozwolą wyjść z pokoju.