Domena jest nie tylko adresem konkretnej witryny. W jakimś stopniu jest również jej wizytówką i świadczy o jakości tej strony. Wybór właściwej domeny dla strony nie jest łatwym przedsięwzięciem. Jest to jednak ogromnie istotne w przypadku sklepów działających w Internecie.

Plakat

Autor: Duncan Hull
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie w tym zakresie istnieje ogromna konkurencja, więc należy troszczyć się o to, by sklep był znany, a dostanie się do niego nieutrudnione. A to powoduje się między innymi nadając odpowiednią domenę internetową. Kilkanaście lat temu nie kładziono na to takiego nacisku jak obecnie, ale nawet aktualnie dość często można zaobserwować zły wybór. Często na przykład domeny są rozbudowane tak jak w sklepie dodatkowo zawierają zbędne znaki, które bardzo utrudniają internautom zapamiętanie adresu.

By użytkownik szybko zapamiętał

Wspomniana łatwość w przyswojeniu sobie adresu sklepu przez odbiorcę ma duża znaczenie. Jeżeli bowiem nazwa zostanie w jego pamięci momentalnie, są znaczne szanse, że osoba ta do sklepu powróci w późniejszym czasie. Przykładowo z tej przyczyny lepsze są domeny krótkie od bardziej rozbudowanych. Poza tym jednak krótka nazwa połączona z liczbami momentalnie

Wyszukiwarka

Autor: Descrier
Źródło: http://www.flickr.com

traci swoją wartość, czego przykładem jest Opinie o interesujących sklepach odszukasz tu: opinie. W miarę możliwości zalecane jest, by w adresach nie umieszczać cyfr ani innych dodatkowych znaków. Powinno się pamiętać, że domeny składające się z samych wyrazów w każdym przypadku będą łatwiejsze do zapamiętania.

Wywoływanie skojarzeń z branżą

W wyborze najlepszej domeny istotne jest także, by skojarzyła się ona klientowi z branżą w jakiej działa sklep. Przykładowo adres przywodzi na myśl literaturę fantastyczna, a jest to adres księgarni internetowej. Ogólnie w sieci można spotkać się z bardzo duża liczbą adresów, które całkowicie nie kojarzą się z dziedziną, w jakiej funkcjonują sklepy. Jest to duży błąd, ponieważ przez to także adresy są dużo trudniejsze do zapamiętania. Na przykład sklep oferujący kasy fiskalne posiadający adres będzie raczej trudny do odszukania.

Z drugiej strony jednak niektóre marki wytwarzające określony produkt zdobyły już taką renomę, że ich nazwa w adresie sklepu internetowego nie będzie myląca.

Często o sprawach, które nam się podobają dowiadujemy się na podstawie opinii. Może w taki sposób będzie w tej sytuacji, ponieważ zapraszam do lektury (https://drlaptop.pl/5-najczestszych-awarii-w-laptopach/) podobnego tekstu.

Ciekaw wiadomości o wspomnianych sklepach odszukasz tutaj: opinie.