Gry komputerowe są teraz niezmiernie częstym i modnym tematem. Co krok słyszymy o tym, że na rynku pojawiła się jakaś oryginalna gra. Multum osób regularnie grywa w gry komputerowe, tyczy się to zarówno dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych. Na temat gier komputerowych mówi się współcześnie bardzo wiele, między innymi wielokrotnie poruszaną problematyką są zalety i wady gier komputerowych. W dzisiejszych czasach zdołamy wyróżnić osoby, jakie zakładają, że gry komputerowe są tylko szkodliwe i nie mają żadnych zalet. Ale czy tak jest faktycznie? Warto zastanowić się nad tym jakie pozytywy i negatywy rzeczywiście niesie za sobą granie w gry komputerowe.

kontroler do Xbox-a

Autor: John Morgan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o wartości to nie da się ukryć, że gry pozwalają na kreowanie wyobraźni i kształtują nasz umysł. Uczą również strategicznego myślenia. Dodatkowo nie zapominajmy o tym, iż istnieje niemało gier logicznych oraz edukacyjnych, które przykładowo uczą dzieci nowych rzeczy, pomagają w nauce języka obcego i tak dalej. Do tego granie w gry komputerowe jest również wyśmienitą rozrywką i może być nadzwyczaj intrygującym hobby. Dużo osób czyta książki, ogląda filmy, jeździ na rowerze, a inni lubią grać w gry i z pewnością nie ma nic w tym złego. A właśnie granie oraz zbieranie różnych akcesoriów i gadżetów do gier może się okazać równie ciekawym hobby (tutaj zobaczysz przykłady: tutaj kliknij).

gra konputerowa Diablo II

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

Granie w gry komputerowe niesie za sobą także kilka wad. Aktualnie zdołamy odnaleźć sporo bardzo brutalnych gier, pełnych przemocy – nie można zaprzeczyć, że na młode umysły może to mieć negatywny wpływ, w szczególności, jeśli mówimy o osobach uzależnionych od gier komputerowych. Niezmiernie łatwo jest zatracić się pomiędzy iluzją, fikcją a rzeczywistością, wskutek tego codzienne granie przed komputerem po kilkanaście godzin bezsprzecznie nie jest właściwe. A nie trudno zgubić rachubę czasu, zwłaszcza jeśli grający posiada zaawansowany i dobry sprzęt, który prawie zastępuje mu życie w realu.

Jeżeli niezwykle emocjonuje Cię analizowana tutaj problematyka, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (http://www.dominikkania.pl/oferta/) omawiającym zbliżone zagadnienia.

Wystarczy sprzęt taki jak przykładowo takie jak tu – kamery sensory i kontrolery video.

Osoby, które cały swój wolny czas spędzają przed komputerem nieraz mają problemy z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, odcinają się od realnego świata. W związku z tym grając w gry komputerowe niezwykle ważne jest zachowywanie umiaru, podobnie jak w wielu innych rzeczach. Warto też wybierać wartościowe gry, takie jakie mogą nas czegoś nauczyć i są fascynujące, a nie wyłącznie propagują przemoc i nienawiść do innych osób.