Który z rodziców nie chce, aby jego dorastające dziecko było ładnie ubierane? W ubieraniu małą istotkę, a wkrótce coraz większego chłopca robimy wiele prostych błędów, np. gdy kupujemy sporą ilość niepraktycznych i nieprzydatnych ubrań. Zapoznaj się z radami na jakim etapie i co warto zafundować maluchowi, a czego unikać mając do ubrania noworodka.

ubrania dla małych dziewczynek

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze okazuje się … dokładne poznanie swojego dziecka. Owszem, brzmi banalnie, zwłaszcza jeśli matki są z małym dzieckiem większą część dnia. Nie chodzi jednak o instynkty, emocjonalną troskę, lecz o praktykę i wygodę, którą da dziecku dobrany strój.

elegancki mały chłopiec

Autor: Kevin Stanchfield
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze w przypadku noworodka nie mamy szerokiego pola manewru. Mały człowieczek dopiero zaczyna poznawać otoczenie. Jego strojem są warstwy przylegających kombinezonów albo zapinanych piżamek. Chronimy malca przed wszystkim, odkrywając na chwilę jedynie główkę. Młodzi rodzice zaczynają również trwającą miesiącami i latami „brudną” historię z pieluszkami. Nieprzyjemności z tym związane mogą zmniejszyć pieluszki bambusowe. Skuteczniej niż bawełniane odpowiedniki wchłaniają płyny noworodka, wykorzystamy także jako kolejny kocyk. To na pewno praktyczniejsze rozwiązanie. Więcej na stronie

Większego bobasa, ale ciągle niemowlaka, również ubieramy w kaftaniki. Skóra niemowlaka jest wciąż wrażliwa i podatna na otarcia. Ostrożnie kąpiemy dziecko, namydlając go właściwym szamponem i mydłem do mycia. Przy niemowlaku jeśli chodzi o materiał króluje bawełna – myjki, ślinianki i ręczniczki najlepiej gdy są z bawełny wysokiej klasy. Jest ona miększa i przyjemna w dotyku, idealna na młode ciało niemowlęcia.

Pierwsze kroki małego to … zarazem pierwsze kroki ku nowym ubraniom. Maluchów przebieramy raz po raz w spodenki, szelki, małe koszulki, a z kolei małe księżniczki stroimy w malutkie sukienki, pierwsze wstążki, czy kolorowe butki. Jeśli dziecko twardo stąpa po ziemi, konieczne staje się kupienie pasujących bucików. Przedszkolne kapcie nie są pierwszą parą butów dla dziecka. Kiedy jeszcze nie chodzi ubieramy malca w delikatne buciki jak te na .

Jeśli zaintrygował Cię taki tekst, sprawdź przykłady zamieszczone pod tym linkiem. Na pewno odnajdziesz tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Kapcie są butami, które maluch zaczyna identyfikować jako własne. Na tym etapie wzrostu butki wykonywane są już pod rodzące się gusty chłopców i dziewczynek.