Szkoła to miejsce, w którym codziennie dzieciaki spędzają sporo czasu. W tym miejscu uczą się, bawią z kolegami oraz zjadają posiłki, więc szkoła musi być odpowiednio zaopatrzona i zaaranżowana. Jakie meble są w niej konieczne?

klasa podczas lekcji

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim są to meble do szatni, albowiem to tutaj dzieciaki najpierw idą, przechodząc przed próg szkoły. W szatniach muszą znajdować się wieszaki na kurtki, szafki na obuwie oraz siedzenia, na których można spocząć, aby się ubrać oraz na przykład zawiązać buty, a zimowe obuwie może mieć naprawdę długie sznurówki (Diora Świdnica Sp. z o. o.). Funkcję siedzenia z reguły spełniają właśnie półki na buty, co zdecydowanie zaoszczędza miejsce, ponieważ szatnie i tak nie są zbyt duże. Kiedy cała klasa chce wejść na raz, najczęściej zaczyna brakować miejsca i część osób musi wyjść, dopiero wejdzie reszta. Poza meblami do szatni niezbędne jest wyposażenie klas, tzn. ławki, krzesła, biurko dla nauczyciela oraz szafy na różnego rodzaju przybory szkolne. Ławki oraz krzesła mają urzeczywistniać ustalone normy, ponieważ uczniowie siedzą na nich po kilka godzin na dzień, toteż muszą być wyjątkowo komfortowe. Znakomicie, by posiadały specjalny wieszak na plecak, który nie powinien brudzić się leżąc na podłodze. Przydadzą się także ławki przed klasami, aby uczniowie nie musieli siedzieć na podłodze między zajęciami (z czego składa się wyposażenie przedszkoli). Dzięki ławkom będą mogli na spokojnie skonsumować kanapkę i nie pobrudzą sobie ubrań, gdyż podłogi nie zawsze są czyste, w szczególności w okresie jesienno-zimowym, gdy do szkoły wchodzą osoby z zewnątrz oraz nanoszą na butach śnieg i błoto. W pokoju dla nauczycieli natomiast konieczne są stoliki, krzesła oraz półki na dzienniki, sprawdziany i inne dokumenty. Z reguły kupowany jest jeden albo dwa dłuższe stoły, przy których także mogą odbywać się rozmaitego rodzaju zebrania.

przedszkole

Źródło: PIXABAY.COM
Podobne jest wyposażenie przedszkoli, jednak tutaj zazwyczaj nie stawia się biurek do pisania.

Czy masz ochotę może mieć link do wpisu (http://sigma-chelm.pl/), gdzie czekają na Ciebie nowe posty? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu nasz serwis.

Wystarczą małe stoliki dla dzieci wykorzystywane do zabawy oraz malowania, przy jakich siedzą maluszki. Należy pamiętać, by meble były dopasowane do wieku przedszkolaków i uczniów, gdyż i za duże, i zbyt małe meble powodują uczucie dyskomfortu oraz wady postawy, a tego nikt niewątpliwie nie chciałby – Diora Świdnica.