Świadomość pewnego i zdrowego snu pociechy to dla każdego rodzica najważniejsza sprawa. Każdy bobas, niezależnie od pory roku pragnie ciepła i otulania nie jedynie przez opiekunów. Niemowlęta otula się w rożek, otulaczek, kocyk, albo większą pieluszkę komponując coś w rodzaju kokonu. Rożek jest pierwszym i najbliższym towarzyszem malucha. Dzidziuś przestaje z nim bezpośrednio, dotykając w szczególności twarzą i pozostałymi nieokrytymi fragmentami ciałka.

zadowoloone dziecko

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Toteż powinien być wykonany z surowców delikatnych dla skóry dziecka. Dzianiny futerkowe wykorzystane do wyrobów, powinny spełniać standardy artykułów dopuszczonych dla dzieci. Rożek będzie także dosyć nagminnie prany, więc użyte do jego uszycia materiały winny być odpowiednio trwałe. Grubość rożka winna być dopasowana do pory roku.

Odwiedź adres tej strony (https://www.hotelaltus.pl/restauracja/restauracja-projektalfa) – specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy dodatkowe posty na ten intrygujący temat. Wejdź w podany link – nie zwlekaj!

Ocieplenie rożka powinno być tak zoptymalizowane, żeby malec ani się w nim nie przegrzewał, ani nie wyziębiał. Wielu rodzicieli woli śpiwory dla dzieci, bowiem zapobiegają one odkrywaniu się nocą, a dodatkowo gwarantują utrzymanie dobrej ciepłoty. Takie malutkie śpiwory określone są specjalnie dla osesków.

Śpiwór nakłada się dziecku jak ubranko, dzięki czemu dziecko nie odkryje się i nie ulegnie wychłodzeniu. Śpiwór musi być prawidłowo dostosowany do wieku malca, tak aby otwór w okolicy szyjki nie był zanadto obszerny. Część tylna śpiwora nie może posiadać szewków, gumek ani żadnych materiałowych nierówności. To dotyczy też części wewnętrznej śpiwora. Śpiwory dla dzieci mają ukształtowanie gruszki, który przynosi sporą przestrzeń dla nóżek, a brak rękawków zapobiega nadmiernemu przegrzaniu się maluszka ().

Suwak na całej długości upraszcza wyjmowanie bobasa, bądź przewijanie w nocy. W chłodniejszych mieszkaniach sprawdzą się śpiworki welurowe, nieco ocieplane, aczkolwiek ogromną popularnością cieszą się śpiworki bawełniane. Na rynku wybór śpiworów przyprawia o ból głowy. Nabycie należytego wbrew pozorom zupełnie nie jest prosty. Właściwie każdy śpiwór uszyty jest z myślą o fizycznych warunkach. Jego fason, wypełnienie i materiał należy dobrać do indywidualnych potrzeb. Zobacz też .