Do najbardziej podstawowych akcesoriów, które konieczne są młodemu uczniowi na pewno należy zaliczyć nie tylko długopisy, mazaki, zeszyty czy piórnik, ale również torbę, do jakiej będzie można włożyć wspomniane rzeczy.

asortyment

Autor: Galeco
Źródło: Galeco
I w tym momencie należy się zastanowić, czy też bardziej korzystne są dla pierwszoklasistów tornistry czy też plecaki. Zdania na taki temat są różne, chociaż większa część opiekunów zwłaszcza w czasie kształcenia podstawowego (czyli początkowych trzech klas szkoły podstawowej), proponuje zakup tornistra. Tu nie jest to wcale finał kłopotów, a raczej ich początek. Trzeba bowiem określić, czy powinno się nabyć tornister pionowy, poziomy, czy też może owalny. Następna kwestia to to, czy powinien zostać on usztywniony na plecach, czy też posiadać wszyty system wentylacyjny. Osoby, które pragną kupić tornister, powinni także zdecydować, czy potomstwo będzie go używać przez trzy lata, czy jeszcze dłużej.
dziecko - tableau

Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com
tornister

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo ważną kwestią jest to, czy zamierzamy swoje dziecko podwozić do szkoły, czy zamierza tam dojeżdżać przykładowo autokarem lub mały cross będzie codziennie nosić go na plecach przez całą trasę do i ze szkoły. Rzecz w tym, że sprawa nie jest tak banalna, jak mogłoby się zdawać, bowiem w dzisiejszych czasach tornister, a raczej ilość rzeczy, które w tornistrze muszą dźwigać uczniowie jest tak duża, że posiada to bardzo zły wpływ na kręgosłup uczniów.

Teraz kwestia opiera się na tym, że to nie tylko torby z usztywniaczem są o większej wadze, ale uczniowie muszą nosić również nielekkie książki. Uczniowie powinni spożywać drugie śniadanie, więc tornister powinien posiadać też oddzielną kieszonkę, o której opiekunowie nie mogą zapomnieć.