Rekrutacja dla przedszkolaków odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Znane są już kryteria na drugim etapie rekrutacji do przedszkoli we Wrocławiu.
Obecnie przepisy nakazują przyjąć do przedszkola w rejonie zamieszkania wszystkie chętne dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

rekrutacja przedszkola wrocław

Autor: jess csx
Źródło: http://www.flickr.com
maluch powinien mieć zagwarantowane miejsce w przedszkolu oddalonym od miejsca zamieszkania maks. o 3 kilometry. Jeśli odległość będzie większa, gmina powinna zapłacić opiekunom za przejazdy. Już teraz jednak wiadomo, iż z powodu zmian w oświacie m.in. we Wrocławiu może być trudność ze znalezieniem miejsca w przedszkolu dla każdego 3-latka. Zniesiono bowiem obowiązek szkolny dla sześciolatków, co oznacza, że część z dzieci została na kolejny rok w przedszkolu. W 2017 roku w przedszkolach będzie trzeba więc zmieścić aż roczniki, a nie trzy jak wcześniej. Poza tym zapowiadają się przekształcenia w wielu placówkach z powodu tegorocznej likwidacji gimnazjum. Jeżeli w publicznym przedszkolu zabranie miejsca dla 3-latka to gmina Wrocław będzie musiała dofinansować placówkę, która zorganizuje u siebie to miejsce. Za co przyznawane są punkty przy rekrutacji do przedszkoli w roku 2017?
salon

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o to jak wygląda rekrutacja przedszkola Wrocław tak samo jak pozostałe miasta przyznaje najwięcej punktów dziecku, którego rodzic bądź oboje rodzice pracują, prowadzą własną działalność albo studiują.

Nasz wpis jest dla Ciebie interesujący? Masz ochotę na więcej posty? Zatem nie wahaj się i klikaj (https://www.pitbike.pl/) w poniższy link.

Dodatkowe punkty przyznawane są dzieciom uczęszczającym do żłobka lub będącym pod opieką opiekuna dziennego.

Jednakże bez względu na punkty w pierwszej kolejności miejsca przyznawane są dzieciom z wielodzietnych rodzin, dzieciom niepełnosprawnym bądź posiadającym niepełnosprawnego rodzica, a także dzieciom wychowywanym przez samotnego rodzica. Jeżeli kogoś interesuje przedszkole Wrocław podobnie jak inne miasta udostępnił elektroniczny system rekrutacji.