Każda mama, po urodzeniu maluszka z zadowoleniem kupuje różne pomoce „techniczne” ułatwiające pierwsze karmienia.

Oczywiście, po pewnym czasie mamy wypracowują sobie własną technikę karmienia, mimo to na początku, niezwykle niezbędnym narzędziem przy karmieniu noworodka piersią jest specjalna poduszka do karmienia, zwana na ogół rogalem. Proces karmienia w niedogodnej pozycji jest w stanie nie tylko wywołać ból pleców u mamy, ale również zwiększa prawdopodobieństwo tego, że malec będzie jadł z przerwami połykając pęcherzyki powietrza, które są powodem zaburzeń przewodu pokarmowego.

Lateksowa poduszka profilowana

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Poduszka do karmienia Cebuszka, może okazać się istotnym gadżetem, jaki warto nabyć już przed porodem.

Jeżeli masz zamiar być na bieżąco w tym temacie, to przyda Ci się najnowsza publikacja (https://hotelaltus.pl/). Znajdziesz ją pod podkreślonym tu linkiem. A jeśli będziesz miał wątpliwości, chętnie na nie odpowiemy!

Wtedy może służyć przyszłej mamie do przybierania wygodnej pozycji w trakcie snu czy chwili odpoczynku. Poduszki do karmienia dbają o odpowiednie ułożenie ciała pociechy zarówno w trakcie ssania piersi, jak i picia z butelki, odciążając plecy mamy. Dodatkowo stosuje się je jako zabezpieczenie dziecka podczas snu. Akcję „usypianie”, jeżeli o niej wspominamy – warto rozpocząć już na pół godziny przed udaniem się do kąpieli. wyłączmy telewizor, zrezygnujmy z głośnych sprzętów gospodarstwa domowego oraz zabawek wydających dźwięki. Nie za ciepło, nie za długo, nie za ciekawie – te zasady rodzice powinni wziąć sobie do serca i stosować w trakcie kąpieli, gdyż od tego, jak przebiega kąpiel, zależy, jak szybko malec uśnie. Wanienka dla dziecka musi być przede wszystkim stabilna, to podstawowa kwestia, brana pod uwagę w trakcie jej kupna.

Barwy, gabaryty zależą jedynie od naszych upodobań. Czas kąpieli zapewni noworodkom spokojne sny. A mama z tatą, by usłyszeć spokojny, miarowy oddech swego dziecka mogą pokusić się kupno niani elektronicznej. Bo właśnie po to – aby zapewnić rodzicom wewnętrzny spokój i pozwolić im odprężyć się podczas, gdy ich niemowlę słodko śpi, powstało to niepozorne, acz bardzo pożyteczne urządzenie.

Więcej na