Należyta pielęgnacja noworodka zapewni nie jedynie komfort spania, zabawy oraz jedzenia, lecz również pomoże rodzicom odnaleźć się w nowej sytuacji. Kupując wysokiej jakości artykuły dla bobasów pozwalamy każdemu dziecku otaczać się najlepszymi produktami.

dziecko w mieszkaniu

Autor: Benjamin Vander Steen
Źródło: http://www.flickr.com
Artykuły dla osesków wykonane są z najwyższej jakości surowców. Karmienie, pielęgnacja, zabezpieczenia i fachowe urządzenia. Każda z tych kategorii jest nieodzowną częścią życia bobasa. Dlatego konieczne przygotowanie jest konieczne, żeby dziecko mogło się czuć w mieszkaniu miło i bezpiecznie.

Jeśli idzie o karmienie na początek konieczne będą butelki dla niemowląt (). Dopiero po pewnym czasie potrzebne będą sztućce dla dzieci (kliknij aby zobaczyć źródło) (najodpowiedniej takie z silikonu, względnie plastykowe). Co jeżeli idzie o kosmetyki? Otóż tutaj niestety sprawa nie jest prosta. Różne dzieci różnie reagują na dany kosmetyk.

To co dla jednych jest dobre, inne maluchy może uczulać. Nie czyńmy zatem zapasów. Kupmy początkowo małą ilość, aby móc sprawdzić czy nasz maluch toleruje wybrany specyfik. Co ogólnie jest nam potrzebne? Z całą pewnością nieodzowne będzie mydło, krem na odparzenia, oliwka lub ciekła parafina do natłuszczania skóry malucha, środek łagodzący. Świetnie sprawdzają się w kąpieli tzw. emulsje dla uczuleniowców.

Co z akcesoriów higienicznych? Otóż bezwarunkowo wanienka, jeżeli nie kupujemy w komplecie z komodą, ręcznik kąpielowy, myjka, komplet do przemywania pępka, ciepłomierz do wody, patyczki do uszu , płatki kosmetyczne konieczne do pielęgnacji twarzy i oczu dziecka, sól fizjologiczna do higieny oczu, mięciutka szczotka do włosów, nożyczki do paznokci, aspirator do noska, ciepłomierz (najlepiej do pomiaru temperatury w uszach), chusteczki nawilżane, pieluchy jednorazowe, pieluszki tetrowe, proszek do prania ubrań malucha.

niemowlak

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Może nam się też przydać, w szczególności zimą nawilżacz powietrza, sterylizator jak też laktator.

Nie czekaj: przejdź do serwisu angielski z dojazdem warszawa, żeby poznać ciekawe info na przedstawiany w wpisie temat. Oczekujemy na twą recenzję!

Są to jednak akcesoria, które można zakupić już po powrocie ze szpitala, szacując czy faktycznie są nam konieczne. Szukanie śpioszków, przebieranie wśród betów i kocyków, czy wybieranie wózka oraz łóżeczka to niesamowita frajda. Wskazane jest jednakże skrupulatnie przemyśleć nasze sprawunki, ażeby nie nagromadzać niepotrzebnych przedmiotów.