Co rok liczba pojazdów rośnie, natomiast parkingów ciągle brakuje. Tendencja owa obserwowana jest w szczególności w większych miastach.
Posiadając plac w należytej lokalizacji, powinniśmy pomyśleć nad założeniem miejsc parkingowych.

parking

Autor: Blake Dot A
Źródło: http://www.flickr.com
Rozróżnić można dwa podstawowe warianty miejsc parkingowych, to jest parkingi ochraniane a także parkingi nie ochraniane. Dość często przedsiębiorcy jacy prowadzą parking strzeżony opłacają ubezpieczenie OC za potencjalne szkody powstałe w trakcie wykonywania usługi . Parkingi niestrzeżone ulokowane są z kolei w większości wypadków przy galeriach handlowych, bazarach, aerodromach a także pozostałych podobnych miejscach, w których czterokołowiec zostawia się na kilka godzin uiszczając wyłącznie za miejsce . W wypadku parkingów niestrzeżonych zarządca parkingu nie ponosi obciążeń za potencjalne uszczerbki wyrządzone w ciągu usługi przechowywania wozu.
kobieta w ciazy

Autor: NNelumba
Źródło: http://www.flickr.com
Otwarcie parkingu nie wiąże się z niezbędnością otrzymania żadnych specjalnych zezwoleń. Najistotniejszym wymogiem przy zakładaniu parkingu będzie tytuł własności właściwego terenu, na jakim mogły będą stanąć wozy.

Jeśli chcesz bezzwłocznie odnaleźć zbliżone materiały odnoszące się do tego zagadnienia, zobacz dodatkowe info na innej tego typu witrynie.

Największym powodzeniem cieszą się obszary w centrum miasta czy też znaczących dzielnic. Niemniej jednak mając miejsce w niedalekim otoczeniu wyżej wyszczególnionych punktów, też będziemy mogli liczyć na sukces. Biznesmen może być właścicielem obszaru dedykowanego na parking czy też jego dzierżawcą. Ważne, ażeby przeznaczenie parceli było bezkonfliktowe z planem zagospodarowania przestrzennego – jeżeli tenże opracowano.

W wypadku prowadzenia chronionego parkingu powinniśmy wykupić ubezpieczenie OC. Polisa takowa obejmie straty w czterokołowcach zostawionych na parkingu strzeżonym zgodnie z właścicieli pojazdów regulaminem.