Domeny generyczne, podobnie jak zwyczajne domeny, są to adresy internetowe, niemniej jednak w swojej nazwie mieszczą one słowa zwykłe, które są użyte w liczbie mnogiej albo pojedynczej, częstokroć są to rzeczowniki, które występują w mianowniku. Tak więc do domen generycznych będą przynależeć takie nazwy, jak na przykład albo Oczywiście domeny generyczne nie muszą mieć końcówki -pl., zdołają być zakończone rozlicznymi rozszerzeniami.

strona internetowa
Domeny generyczne w prosty sposób oddają nazwy konkretnych stron, są one przeciwieństwem domen markowych, inaczej brandingowych, które sporządzają osobiste nazwy, tak zwane neologizmy na potrzeby swojej marki. Takich domen w Necie możemy odnaleźć niezwykle wiele, bezsprzecznie niejedna osoba kojarzy takie domeny, jak lub – są to naturalnie domeny markowe.

Należy uznać, że domeny genetyczne należą dziś do jednych z droższych domen. Z jakiego powodu? Powód jest ogromnie prosty – łatwe nazwy domen, jakie są wyrażeniami wykorzystywanymi przez mnogość ludzi na co dzień łatwiej jest zapamiętać.

Bez zwłoki zerknij tu (http://www.driveoo.pl/monitoring-maszyn-rolniczych/) – to naprawdę gratka dla każdego zwolennika tematu, który tutaj prezentujemy. Ta wiadomość niewątpliwie da ci do myślenia.

Dzięki temu domeny takie posiadają większą liczbę wyświetleń, ponieważ internauci szukając konkretnych wiadomości, przykładowo na temat kulinarny, wpiszą w swojej wyszukiwarce internetowej zwyczajnie

Domeny generyczne na wstępie dają internautom do zrozumienia o czym jest dana strona, w odróżnieniu do domen markowych – w przypadku tego typu domen musimy liczyć się z tym, że na początku naszej działalności domena ta może nie zostać powiązana z naszym serwisem, zaś użytkownicy Internetu nie będą wiedzieli co tak naprawdę oferujemy.

Bezspornie domeny generyczne zdołają być dobrą inwestycją, niemniej na nabycie takiej domeny należy zdecydować się wtedy, kiedy posiadamy szeroki budżet, swoją stronę chcemy skierować do mniej doświadczonych użytkowników Internetu a także potrzebujemy wykreować stronę która posiada charakter ogólny, na przykład katalog, konkretny sklep czy też branżową wyszukiwarkę.