Lalki od wielu lat są jedną z najważniejszych zabawek większości dziewczynek. I po dziś dzień tak jest, wystarczy wejść do pierwszego z brzegu sklepu sprzedającego zabawki i przeglądnąć półki dedykowane dziewczynkom. Zresztą we współczesnej kulturze jest głęboko zakorzenione, że chłopcom przypisuje się auta oraz broń, a dziewczynkom głównie lalki.

zabawki

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze modele lalek wykonywane były z drewna i tkanin, niektóre z nich są przepięknymi arcydziełami rękodzieła, jakie do dnia dzisiejszego można oglądać w niejednym muzeum. Odkrycie tworzyw sztucznych dało projektantom całkowicie nowe możliwości, obecnie lalki wykonuje się z dobrej jakości gumy i plastików. I tak naprawdę wyglądają też zupełnie inaczej niż te sprzed wielu lat. Obecne lalki są nowoczesne, modnie uczesane i ubrane, posiadają także wiele dodatków, i nie zawsze są to wózki. W skład zestawów lalkowych wchodzą wyposażone w różne sprzęty domki, samochody, sprzęt domowy, a w niektórych kolekcjach mogą się także pojawić męscy towarzysze.

Jedną z najbardziej popularnych i lubianych lalek stała się lalka barbie . Została ona po raz pierwszy wyprodukowana w połowie ubiegłego wieku i przez te kilka dekad stała się jedną z najbardziej znanych zabawek na całym świecie.

Jak sądzisz? Czy informacje na opisywany wątek są niezwykłe? Jeśli tak, to przejrzyj tekst (https://ipschool.pl/pl/nasza-spolecznosc/jestesmy-eko/), a znajdziesz w nim dużo fantastycznych wiadomości, które przykują Twoją uwagę.

Śniły o jej posiadaniu i cały czas śnią tysiące małych i dużych dziewczynek ze wszystkich krajów, w sklepach występuje ona w licznych wersjach i z różnymi akcesoriami, przykładowo takimi jak barbie gry.

dziewczęce zabawy

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci innych lalek próbują chociaż trochę urwać z tego wielkiego lalkowego tortu, i częściowo im się to udaje. Jako przykład może tu służyć lalka arielka, mająca ogromne wsparcie największego producenta bajek na świecie, czyli Disneya. Lalki Arielki przedstawiające dziewczynki posiadające rybie ogony dobrze się sprzedają, ale na razie do tego, co uzyskała barbie daleko im brakuje. Podobnie sprawa wygląda przy lalkach wzorowanych na podstawie filmowych bohaterek. Na przykład lalki monster high (poznaj szczegóły), przedstawiające postacie z tej właśnie kreskówki można kupić w niejednym sklepie, ale też różnie sytuacja wygląda z ich popularnością.