Każdego roku duża część rodziców dzieci w wieku kilku lat, zastanawia się nad wybraniem rodzaju przedszkola dla swojego szkraba. Problem polega na tym, że podobnie jak w szkołach, w których kształcą się większe dzieci, w przypadku przedszkoli także funkcjonuje rozdział na państwowe oraz prywatne.

Różnica nie opiera się jedynie na konieczności regulowania wpłacanej co miesiąc należności, która małym wydatkiem nie jest. Dzieciaki, które chodzą do płatnego przedszkola, mogą mieć nadzieję na dużo zajęć, które w przypadku państwowego przedszkola są traktowane jako zajęcia dodatkowe. A warto jest zachęcić jak najszybciej swoją pociechę do udziału w tego typu aktywnościach jak nauka grania na jednym z kilku instrumentów, nauki określonego języka obcego, regularne wycieczki na basen, lekcje plastyczne, taneczne czy sportowe. Jeśli interesuje Cię dobre przedszkole prywatne przedszkole ursynów prywatne Warszawa jest miejscem, w którym na pewno je znajdziesz. Miej na uwadze tylko, że tak duża ilość zajęć prawdopodobnie nie przyspieszy rozwoju dziecka. Z innej jednak strony może wpłynąć na dobranie tych, które byłyby najbardziej dla smyka interesujące.
portret - klocki

Autor: mac_filko
Źródło: http://www.flickr.com
dom

Autor: Technolux
Źródło: Technolux
Dobrą stroną jest to, że w płatnych przedszkolach dzieci są rozdzielone na nieco mniej liczne grupy, więc opiekunki mogą poświęcić więcej czasu konkretnym wychowankom. Kolejną zaletą płatnych przedszkoli jest o wiele większa liczba zabawek oraz pomocy naukowych.

Poza tym wiele takich placówek to przedszkola profilowane, czyli sportowe, artystyczne czy też językowe. Zapisanie dzieciaka do takiego przedszkola znaczy profilowanie jego umiejętności już od wczesnych lat. Mało tego, istnieją także przedszkola wegetariańskie.