Czasami kierujący pojazdami wymagają komunikować się pomiędzy sobą. Konieczne jest, żeby informowali się nawzajem przykładowo o zagrożeniach na pokonywanej drodze.
Wtedy mogliby korzystać z czegoś takiego jak radiokomunikacja.

radiokomunikacja
Do urządzeń wykorzystywanych w radiokomunikacji trzeba zaliczyć np. przenośny radiotelefon, jaki wykorzystuje się na wyjazdy okazjonalne. Taka krótkofalówka może zaoferować 8 kanałów łączności. Taki sprzęt zapewnia komunikację na odległość od trzech do nawet pięciu km. Ma ona niewielki rozmiar, który umożliwia łatwe przenoszenie i przewożenie. Krótkofalówkę można wykorzystywać poza autem przykładowo w centrum dużego miasta czy też znacznym handlowym centrum. Mnóstwo modeli posiada podwyższoną wytrzymałość na warunki meteorologiczne. Niewątpliwą zaletą krótkofalówek jest możliwość pracy bez zezwolenia w jakimkolwiek kraju UE. Znakomicie spisują się podczas urlopowych wyjazdów.
Dla kierujących poruszających się regularnie znakomite będzie radio (kliknij tutaj pozwolenia radiowe) CB. Wybierając CB radio do auta warto dobrać model renomowanego producenta. Kiedy wyposażymy pojazd w przewoźny radiotelefon CB, pamiętać należy o odpowiedniej antenie. Antena do CB radia powinna być dostrojona profesjonalnie w specjalistycznym warsztacie. Nie potrzeba dyskutować o zaletach CB radia. Zezwala ono przede wszystkim unikać mandatów. Trzeba powiedzieć na starcie, że nie można się kierować tylko ceną, gdyż to do niczego nie prowadzi. Na baczeniu trzeba mieć to, że wiele aut emituje duże zakłócenia i uniemożliwia to poprawne działanie urządzenia. Dużo osób uważa, że im antena będzie bardziej wydłużona, tym właściwszy będzie odbiór. Bardzo długa antena powinna być stosownie sztywna.

Jeśli będziesz używać CB radia jedynie okazjonalnie, wystarczy model za ok. 200 złotych. Jeśli Klient ma bardziej znaczące wymagania, należy za dobry sprzęt zapłacić około 500 zł.