Jeżeli zwiedzamy Kolonię przez krótki okres czasu, powinniśmy szukać zakwaterowania niedaleko centrum miasta. A to dlatego, że niemalże wszystkie najważniejsze atrakcje znajdują się nieopodal centrum.
Mało tego, główny dworzec w Kolonii znajduje się zaraz przy katedrze.

Jeżeli pragniemy odwiedzać też atrakcje jakie znajdują się troszkę dalej, komunikacja w Kolonii działa całkiem sprawie, kluczowe atrakcje turystyczne znajdują się w centrum oraz okolicy. Możesz bez kłopotu do nich dojechać. Kiedy mamy kwaterę poza centrum Kolonii, komunikacja miejska z pewnością będzie najbardziej odpowiednim wyborem. Kolonia to także znaczący węzeł kolejowy pomiędzy innymi miejscowościami w Niemczech, możemy do niej dotrzeć z wielu innych miejscowości. Osoby lecące do Kolonii aeroplanem też nie będą mieć większych kłopotów, w niedługim czasie dotrzemy na przykład pociągiem z aerodromu do głównego dworca. Vis-a-vis katedry odnajdziemy ośrodek informacji turystycznej, do jakiego należy zajrzeć po najświeższe mapy miejskie. Mając troszkę szczęścia, można tam spotkać także polskojęzyczny personel.
kolonia

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Najogromniejszą atrakcją w Kolonii jest na pewno gotycka Katedra, która prócz odwiedzania samej Katedry pozwala także na obejrzenie Kolonii „z góry”, dzięki opcji wejścia na więżę owej świątyni. Do tego możesz wyruszyć także do słynnego skarbca Katedry.

Ciekawią Cię różnego rodzaju inne informacje (https://drewnianezabawki.com.pl/kategoria-produktu/drewniane-modele-puzzle-3d/czolgi-pojazdy/)? Fantastycznie, gdyż masz wybór, by wejść na następną witrynę i tam przeanalizować szczegółowe wiadomości.

Do atrakcyjnych miejsc do zwiedzenia należy również Wallraf-Richartz-Museum, jakie jest jednym z najogromniejszych muzeów w Niemczech. Znajdziemy tam wartościowe zbiory grafiki oraz malarstwa.

Kolejnym punktem z wartościowymi antykami jest Muzeum Rzymsko-Germańskie, w którym możesz podziwiać osobliwą, rzymską podłogową mozaikę i dużo innych ciekawych rzeczy.