Pociechy z reguły w swoich zabawach pragną kopiować dorosłych — z tego powodu chłopcy chcą jeździć wszelkimi pojazdami.
Rodzice i dziadkowie czasami głowią się, jaki prezent wręczyć szkrabowi, kiedy zbliżają się święta lub Dzień Dziecka.

szkoła

Autor: Filat Astakhov
Źródło: http://www.flickr.com

lekarz

Autor: newthinking communications
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj nie mamy zamiaru rozpieszczać szkrabów bezsensownymi prezentami. Pragniemy, żeby podarki pomagały rozwijać maluchom intelekt, ale również manualne zdolności. Jeżeli mamy syna i on lubi wszystko, co ma cztery kółka, to zapewne należy mu wręczyć jakiś samochodzik. A jeśli lubi on jeździć na wieś i cieszy go pomysł pomagania na roli, to należy kupić mu dziecięcy traktorek.

Materiał przedstawiający taką kwestię jest bardzo wnikliwy, jednak dobrze byłoby zbadać to pod innym kątem. My zalecamy to omówienie (http://www.edukacjaaktywna.pl/).

Szczególnie jeżeli model będzie spory i smyk będzie w stanie w nim siedzieć i normalnie jeździć. Wówczas jego zadowolenie nie będzie miało końca. Nie zapominajmy, żeby wybrać taki model, który jest dopuszczalny do kontaktu z maluchami. Powinien posiadać on wszystkie wymagane atesty. Poza tym, trzeba zweryfikować, jaką nośność posiada zabawka oraz ile będzie wytrzymywać na naładowanej baterii. Dodatkową atrakcją będzie z pewnością możliwość doczepienie przyczepy. Szkrab będzie mógł w niej wozić inne zabawki lub przykładowo „ściętą” trawę. Podobną miłość do takiego typu zabawek możemy zauważyć u dużych chłopców. Dorośli panowie również kochają jeździć na traktorach.

Dlatego duża część producentów proponuje na przykład kosiarki, którymi można jeździć i które wyglądają jak mała wersja traktora. Nie zapominajmy jednak, żeby kupić sprzęt najlepszej jakości oraz dobrej marki.