Schroniska dla czworonogów z reguły potrzebują karmy dla czworonogów, koców, preparatów do pielęgnowania, smyczy.
Przed zaofiarowaniem wsparcia rzeczowego, warto uprzednio skonsultować się z osobami zatrudnionymi w placówce, ażeby zapytać się czego zwierzaki potrzebują najbardziej w danym momencie.

fundacja

Autor: evan courtney
Źródło: http://www.flickr.com
Czworonogom możemy też pomóc wpłacając pieniążki na rzecz schroniska, względnie może być to przetestowana fundacja jaka zajmuje się pieskami z twojej okolicy. Możesz też pomóc psom zapisując się jako wolontariusz lub zaadoptować psa. Kiedy sami nie zdołamy zaadoptować czworonoga, świetnym wyjściem będzie zrobienie plakatu ze zdjęciem czworonoga oraz opisem w jakim schronisku przebywa oraz jakiej pomocy potrzebuje. Możliwe iż znajdzie się człowiek, jaki zabierze zwierzę do swojego domku. Plakaty możemy powiesić na obszarze miasta lub opublikować w internetowych portalach.
łóżko piętrowe

Autor: canonbrad570
Źródło: http://www.flickr.com
Nim dostarczy się do schroniska jakiekolwiek podarunki, należy upewnić się przedtem (telefonicznie czy też osobiście) czego psiaki w konkretnym schronisku najbardziej potrzebują. W zimie najczęściej brak cieplutkich pledów, z pewnością przyda się też karma dla czworonogów.żłobek warszawaPrzeważnie potrzebne są również: smycze, zabaweczki dla psiaczków, tzw. gryzaki, preparaty przeciwko kleszczom, kosmetyki dla piesków, np. szampony, ubranka pooperacyjne dla zwierzaków, legowiska. Każda placówka ma kodeks adopcji, z którym trzeba się zapoznać. Czworonoga może adoptować osoba dorosła, zaś jedyną formalnością będzie parafowanie adopcyjnej umowy.

Takową decyzję powinniśmy jednak bardzo poważnie przemyśleć, ażeby nie wycofywać się a także nie wystawiać pieska na stres rozstania. W dniu odbioru pieska z placówki powinno się mieć z sobą smycz i obrożę.