Jako sztukę iluzji traktuje się przeważnie część sztuki estradowej, w której przeróżne środki artystycznego wyrazu są prezentowane w oparciu o zdolności wywołania zjawisk, które są z pozoru niezgodne z prawami fizyki.
Wykonuje się je za pomocą wykorzystania metod oraz sposobów odwrócenie uwagi poszczególnych widzów.

technologia

Autor: www.4taroty.pl
Takie zjawiska najczęściej opierają się na spowodowaniu symptomu zniknięcia, ujawnienia się, przekształcenia, lewitowania czy przeniknięcia różnych rzeczy lub osób. Odbiera się takie efekty za pomocą wszystkich zdolności, najczęściej jednak za pośrednictwem wzroku. Są to tzw. sztuczki, czy specjalne chwyty lub przeróżne specjalne metody sekretne. Reprezentantami tej sztuki są iluzjoniści, mentaliści czy też prestidigitatorzy, czyli inaczej mówiąc zwyczajnie manipulatorzy. Kolokwialnie źle reprezentantów sztuki iluzji określa się jako magików.

zakup

Autor: Bogumił Bytomski
Jak wynika z takiej definicji, efekt iluzjonistyczny w każdym przypadku poprzedzony jest bardzo określonym chwytem technicznym, który umożliwia jego wywołanie. nie mniej istotnym etapem prowadzącym do powstania efektu iluzji jest w każdym przypadku tzw. przygotowanie, a zatem faza obejmująca wszystkie prace wykonywane przed właściwym pokazem. Opierają się one na przygotowaniu danego rekwizytu, jak dla przykładu kart. Wykonuje się je zazwyczaj na długi czas przed samym występem w domu lub za kulisami. Jak jest wiadome iluzja to głównie tricki. Pośród nich wyróżnić można by przykładowo sztuczki mentalne, rekwizytowe czy też zręcznościowe.

Do najsłynniejszych trików zaliczają się przepiłowywanie asystentki na pół, lewitowanie, ucieczki z akwarium, triki z chustami lub tricki z królikami czy znikanie dużych przedmiotów.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie (https://kabaretranczo.com.pl/historia-polskiego-kabaretu/) to często najcenniejsze źródło informacji? Tak jest i w niniejszym przypadku – kiedy wejdziesz na ten link, znajdziesz podobne pomocne treści.

Według ogólnie znanej definicji, iluzja to zwyczajnie nic innego, niż doznawanie wrażenia, że widzimy coś, czego tak naprawdę nie ma.