Bardzo często jest tak, że kiedy decydujemy się na familijne sesje, wtedy zastanawiamy się jak musimy się na tego typu sesję ubrać.
Na sesji fotograficznej najważniejsza jest wygoda. Jeśli osoby fotografowane założą niewygodne ubrania, to mogą być pewne, że na zdjęciach nie będą wyglądać dobrze.

Jest to bardzo istotne, jeżeli w sesji rodzinnej biorą udział również dzieci. Zamiast tego samego odcienia, można zdecydować się na kilka kolorów przewodnich i zdecydować się na ubrania dla każdej uczestniczącej w sesji osoby barwy, które mieszczą się w wyznaczonej palecie barw. Kolor przewodni może być to jeden odcień, ale można też wymyślić swoją paletę kolorów. Dodatkiem do tego może być kolor brzoskwiniowy i seledynowy. Jeżeli interesuje Cię sesja rodzinna Warszawa jest miejscem, w którym znajdziesz doskonałego fotografa. Jeśli rodzina (więcej informacji – adwokat prawo rodzinne) lubi barwy ziemi albo pastele bądź kontrastujące barwy, to powinna zastanowić się w jaki sposób się ubrać, żeby kolory ubrań, które są na zdjęciach pasowały do kolorystyki, która panuje w mieszkaniu, ponieważ na pewno fotografie z sesji rodzinnej będą wisiały na ścianie.

Pluszak

Autor: thepeachpeddler
Źródło: http://www.flickr.com
Różne dodatki mogłyby wnieść niezwykle ciekawy element do fotografii, ale nie może być ich za wiele. Dobrym rozwiązaniem będzie barwna muszka dla pana lub fajna chusta dla pani. Takie dodatki mogą bardzo interesująco na zdjęciach wyglądać. Dzieciom zapewne też przydadzą się jakieś nakrycia głowy zwłaszcza wówczas, kiedy sesja wykonywana jest w lato w plenerze. Jeśli dzieci nie lubią nakryć głowy, to dobrym pomysłem mogłyby być jakiekolwiek koraliki. wzory na strojach czasem mogą rozpraszać, dlatego też nawet w sytuacji, gdy lubimy wzorzyste ubrania, to trzeba namyśleć się czy na sesję wszyscy powinni mieć ubrania we wzory.

Minimalizm może tutaj być niezwykle korzystnym rozwiązaniem, ponieważ na sesjach rodzinnych najistotniejsza jest rodzina. Koszulki z wielkim nadrukiem i napisami, to nie będzie nieodpowiedni pomysł, ale lepszym rozwiązaniem będzie założenie ubrań bez nadruków.