Jeżeli ktokolwiek uważa, że w erze smartfonów nie odnajdzie się miejsca na sesje zdjęciowe niemowlęce, to bardzo się myli.
Okazji do fotografowania niemowlęcia jest niezwykle dużo.

towar

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszy uśmiech, pierwszy krok czy też powrót do domu z sali porodowej. Doświadczenie fotografów pokazuje, że fundamentem aby sesja niemowlęca była pomyślna, jest komfort głównego bohatera. Sesja się nie uda, jeśli maluchowi będzie za chłodno lub będzie głodny. W pomieszczeniu, w którym fotografujemy niemowlę musi być niezwykle ciepło. Powinno być około 28 stopni Celsjusza. Chłodniejsze lub rześkie powietrze nie będzie pozwalać maluchowi się zrelaksować i usnąć. W czasie sesji dziecko powinno być zrelaksowane i najedzone. Spokojna atmosfera oraz pełny brzuszek będą sprzyjały pomyślnej sesji. Niemowlę musimy układać jedynie w wygodnych pozach. Wyginanie nóżek czy rączek na wymagania sesji jest surowo zabronione. Jeśli zainteresowała Cię fotografia niemowlęca Warszawa jest miastem, w którym znajdziesz profesjonalnego fotografika.
fotografia niemowlęca warszawa

Źródło: www.krainazabawy.pl
pokój dziecka

Autor: Feretti
Źródło: Feretti
Można spróbować łagodnie ułożyć stópkę niemowlęcia na jego rączce lub gdy niemowlę jest położone na brzuszku, to oprzeć główkę na jego rączkach. Trzeba mieć świadomość tego, aby nie wykorzystywać światła błyskowego. Tego typu światło bardzo denerwuje i drażni maluchy i sprawia, że fotografie są dla niemowlęcia bardzo nieprzyjemnym przeżyciem. Również trzeba mieć świadomość tego, aby wszystkie rekwizyty wykorzystane w czasie sesji były bezpieczne oraz czyste. Zdjęcia z dziwnymi akcesoriami w czasie sesji narażać mogą niemowlę na urazy a finalnie mogłyby wyglądać nieco makabrycznie.

Jeżeli sesja niemowlęca jest przeprowadzana w mieszkaniu, to powinna być wykonana w najjaśniejszym pokoju w mieszkaniu, które nada zdjęciom głębi. W okres letnim świetnie także sprawdzi się do takiego słoneczny ogródek albo duży taras.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy, sprawdź informację przedstawiającą analogiczny temat. Najprawdopodobniej ona również Cię zainteresuje.

Jeśli zdjęcia robimy w pokoju, to warto zgromadzić jak najwięcej źródeł światła.