Nie od dziś specjaliści przypominają, by czytać swoim szkrabom książeczki niemal od narodzin — wtedy będą szybciej się rozwijać.

strona facebook

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Książki powinny być stałą częścią naszego życia od najmłodszych lat.

Poznaj więcej szczegółów w ofercie (https://defence24.pl/sily-zbrojne) – one rzucą zupełnie nowe światło na rozpatrywaną w przedstawianym tutaj poście. Po prostu kliknij ten odnośnik.

Najlepiej byłoby, by rodzice zaszczepili pociechom miłość do czytania. Oni sami powinni czytać, by dać nam dobry przykład. Muszą również czytać swym dzieciom, zanim one będą w stanie robić to same. Wspólne przeglądanie książeczek przed snem posiada masę plusów. Po pierwsze tworzy możliwość nawiązywania nici porozumienia. Wówczas dziecko będzie kolekcjonowało urocze wspomnienia i zapewne będzie tę tradycję praktykować także w swoim domu. Po drugie książki dają możliwość, by dobrze zasnąć. Ekrany smartfonów imitują przecież niebieskie światło, które rozbudza mózg. Dlatego serfowanie po sieci przed snem jest niemądrym pomysłem. Po trzecie książki rozwijają wyobraźnię i sprawiają, że szkrab posiądzie większy zasób słów. Dzięki temu będzie lepiej uczył się w szkole i jego wypowiedzi będą bogatsze. To będzie przydatne do końca życia. Osoba, która jest w stanie ładnie się wysławiać, zawsze będzie postrzegana pozytywnie. Książki dla małych i starszych szkrabów, ale także dla dorosłych da się bez trudności kupić w księgarniach online. Mają one spory wybór, zatem z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Prócz tego są one często tańsze niż w stacjonarnych księgarniach. Jeżeli kupimy od razu większą ilość przeróżnych egzemplarzy, to często możemy liczyć na gratisową dostawę.