Wybór tornistra dla każdego ucznia pierwszej klasy szkoły podstawowej czy wybór plecaka dla dzieciaka nie jest taki prosty. Istnieje parę warunków, które powinnaś czy należy brać pod uwagę przy wybieraniu tornistra, aby uniknąć potem pojawienia się u dziecka skoliozy czy innego rodzaju wad postawy.
Między plecakiem a tornistrem jest odmienność.

Tornistry posiadają usztywniane plecy oraz ramowy kształt, który służy właściwej postawie dzieciaka. Niestety sztywna rama, która utrzymuje plecy dzieciaka, sama w sobie już nieco waży. Plecak z kolei ma wyłącznie delikatną wkładkę usztywniającą na plecach oraz bardzo często niestety szkodzi w postawie kilkulatka. W początkowych latach edukacji należy dobierać więc tornistry, które dla przykładu mogą zapobiec skoliozie u najmłodszych. Przy kupnie tornistra należy mieć na uwadze parę bardzo ważnych elementów: wyprofilowanie pleców (bez usztywnienia nie będzie nadawać się dla dzieci), rozstaw ramion, pasy biodrowe czy też liczba przegródek. Jeśli jednak zamiast tornistra zakupisz zwykły plecak, on również musi posiadać w miarę możliwości wymienione wcześniej cechy.
farby

Autor: Debbie Hallsworth
Źródło: http://www.flickr.com
tornistry

Źródło: pixabay.com

Migdałki a kłopoty ze słuchem u dziecka

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Po tornister dla pierwszaka trzeba udać się do marketu wspólnie z potomstwem, ponieważ musi ono przymierzyć parę różnych modeli oraz dopiero po tym będziesz mogła sprawdzać dalsze części. Idealnie wybrany tornister dla dzieciaka musi bardzo dobrze przylegać do pleców, musi zatem mieć wyprofilowany i prawidłowo ukształtowany tył (obowiązkowo z wybrzuszeniem na odcinku lędźwiowym).

Ciekawią Cię informacje na ten temat? To bardzo dobrze, ponieważ posiadamy oryginalny serwis, który zawiera tylko informacje, których aktualnie wymagasz.

To spowoduje, że dziecko będzie zachowywało właściwą sylwetkę.

Postaraj się również stronić od tego typu składników, które są wyprodukowane z plastiku – są niezwykle łatwe do zniszczenia. Wiele lepiej, gdy odnajdziesz tornister z elementami z pianki lub elementami gumowymi, co pozwala jemu na przetrwanie kilku początkowych lat nauki.