komputery są sprzętami podobnymi, jak każdy inny sprzęt. Żeby prawidłowo funkcjonowały, trzeba się o nie odpowiednio troszczyć.
Chodzi tutaj o przecieranie za pomocą szmatki monitora czy o zachowanie ostrożności z różnego rodzaju cieczami przy klawiaturze.

samochód

Autor: Calvad.pl
Źródło: Calvad.pl

Trzeba pamiętać także o systemie operacyjnym, pulpicie czy internecie. Dzięki poniższym poradom można zdobyć kolejny stopień wtajemniczenia, gdyż mógłbyś zostać pełnoprawnym administratorem swojego systemu. Komputer, jeżeli jest podłączony do internetu, może niestety zostać zaatakowany przez tzw. konie trojańskie czy też wirusy. Mogłyby one (jeżeli komputer jest na stałe podłączony do sieci internet) w sposób ukryty łączyć się z nie zaufanym serwisem. Jeśli nie ufasz swemu firewallowi, rzeczywiście dobrze byłoby upewnić się, z kim się łączy nasz komputer korzystając z obecnych w systemie narzędzi. Po uruchomieniu wiersza poleceń trzeba napisać polecenie: „netstat – na”. Na liście będą przedstawione wszystkie aktualne istniejące połączenia razem z ich statusem.
Przedstawiony zostanie również docelowy adres IP oraz numer portu. Jeśli podejrzewasz, że co poniektóre z połączeń nie powinny być wykorzystane, należy spróbować wpisać: „netstat -ab”. Zostaną wymienione nazwy docelowych hostów i aplikacji, z których połączenie jest zainicjowane.

Zobacz ten link – to bez dwóch zdań świetna propozycja (https://www.kolnet.eu/), która z całą pewnością bardzo Cię zaciekawi! Nie zwlekaj więc i sprawdź już teraz!

Jak wiemy, systemowe reguły utrzymywania bezpieczeństwa są składowane w przystawce gpedit.msc, która jest dostępna w konsoli administrowania MMC. Taka przystawka zapisuje ustawienia reguł w pliku registary.pol, ale należy bardzo ostrożnie się z nim obchodzić. Nawet jeżeli posiadamy na komputerze zainstalowane nowe aplikacje antywirusowe i antyszpiegowskie, należy czasem samodzielnie sprawdzać, czy jakiemuś podejrzanemu programowi nie udało się przedostać przez nasze zabezpieczenia.

użytkownikom łączącym się z siecią za pomocą modemu radzimy w menu kontekstowym naszego połączenia z internetem wybrać punkt „Właściwości”, zaś następnie na karcie „Opcje” upewnić się, że zaznaczono punkt „Monituj o nazwę użytkownika”, hasło czy certyfikat.