W naszym kraju mamy taką ustawę, że każdy laptop, który bywa wykorzystywany w biurach, musi posiadać oryginalny program.
Na pewno wszyscy pamiętamy skandal i ośmieszenia, na jakie wystawiona była policja, kiedy jakiś czas temu wyszło na jaw, że pracują oni na pirackim oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie zachowanie pośród obywateli, a sami nie popisali się zbytnio przykładem. W dzisiejszych czasach tego typu działania są już stosunkowo rzadkie. Wszystkie spółki wiedzą, że laptopy, które są w budynku i używane są przez PRacowników, muszą mieć legalne oprogramowanie, ale także legalny system antywirusowy. To niebywale istotne. Trzeba posiadać na to fakturę oraz w razie kontroli udowodnić, że wszystko jest zgodnie z prawem. Jeśli bierzemy oprogramowanie za jednym razem do kilkudziesięciu lub czytnik rfid m2t nawet kilkuset laptopów, to oczywiście trzeba zapytać o rabat. Będziemy potraktowani niczym najlepsi klienci. W takim wypadku na przykład przedstawiciel handlowy firmy przyjedzie do nas, by przeprowadzić szkolenie z nowego systemu. Będzie to zapewne dość przydatne, gdyż badania pokazują, że większość ludzi nie wykorzystuje wszelkich możliwości, które zapewnia dany program, gdyż po prostu nie wiemy, że istnieją. Tego rodzaju szkolenie może być także wykonane online.

Taka forma jest dzisiaj bardziej popularna. Nie ma się co dziwić, przecież żyjemy w czasach ogólnej cyfryzacji. Kupując oprogramowania na laptopy firmowe, pamiętajmy o tym, że trzeba dostać również gwarancję.