Nieistotne, co chcielibyśmy sprzedawać — posiadanie sklepu wymaga wynajmu jakiegoś lokalu.
Ci, którzy prowadzą swoje firmy w sieci i tam proponują różne artykuły, mogą pracować chociażby z domu.

Wybór

Autor: D+H
Źródło: D+H
Potrzebują jedynie magazynu, choć i ten da się na przykład ulokować w piwnicy. Jeśli jednak mamy plan, by prowadzić stacjonarny sklep, to oczywiście potrzebny jest wtedy lokal. I tutaj musimy przemyśleć kilka kwestii. Najważniejsze wydaje się być to, że powinien on spełniać wszystkie wymogi pod względem profilu naszej sprzedaży. Jeżeli będziemy prowadzić piekarnię lub zieleniak, to potrzebujemy miejsca, w którym będzie sporo światła. Jednak jeżeli będziemy sprzedawać przykładowo ubrania, to lokal powinien mieć spory magazyn. Sporo zależy także od tego, na jaką wielkość lokalu mamy zamiar się zdecydować. Początkowo możemy zacząć od niedużego sklepu. Jeżeli nasz biznes wypali oraz okoliczni mieszkańcy będą robić u nas zakupy, to po jakimś czasie będzie można pomyśleć o czymś większym. Ważną kwestią przy wynajmowaniu lokalu są opłaty. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, ile będziemy płacić za wynajem i czynsz. Wszystko powinniśmy zsumować i szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy podołamy.

Zanim otworzymy sklep, powinniśmy zrobić pewnego rodzaju research — czy w okolicy jest już jakiś lokal o tym samym profilu.

Masz chęć przeczytać inne tak samo pomocne wskazówki? Jeżeli tak, to zobacz tutaj samoobsługowa stacja naprawy rowerów ibombo, a niewątpliwie nie odczujesz rozczarowania.

Bez sensu będzie otwierać drugą kwiaciarnię albo butik, jeżeli tuż za rogiem już podobny jest. Mogłoby się to źle skończyć. Tylko niestety nie jest jasne dla kogo.