Współcześnie coraz częściej mówi się o przechowywaniu danych w chmurze a także o różnych niebezpieczeństwach z tym powiązanych. Pożądane byłoby więc ustrzec się możliwych zagrożeń i dowiedzieć się jak bezpiecznie i bez żadnego ryzyka przechowywać dane w chmurze.

wirtualny serwer

Autor: Atomic Taco
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim jednak przejdziemy do wyłuszczenia tej kwestii powinno się pierwej przybliżyć sobie nieco pojęcie przechowywania danych w chmurze.

Aktualnie niemało osób coraz częściej notuje informacje nie na dyskach w swoim komputerze, lecz na serwisach zewnętrznych, to znaczy w chmurach. Tak więc dane w chmurze to nic innego jak dane magazynowane oraz wykorzystywane w Internecie, do jakich dojście można uzyskać właśnie przez Sieć. Jest to rozwiązanie ogromnie wygodne, ponieważ do chmury zdołamy mieć dojście z każdego komputera, tabletu albo innego urządzenia, jakie łączy się z Netem.

Koniecznie zerknij tutaj (https://www.gohero.pl/dji-mavic-2-pro) – to prawdziwa okazja dla każdego sympatyka tematu, który tutaj prezentujemy. Ta informacja niewątpliwie da ci do myślenia.

(danych z chmury).

Zdołamy wyróżnić dwa typy chmur – prywatne oraz publiczne. Chmury prywatne są ofiarowane dla jakiejś konkretnej grupy osób, na przykład dla pracowników firm bądź przedsiębiorstw. Chmury publiczne to z kolei infrastruktura, którą dana firma zdoła proponować wielu uczestnikom zarazem.

W chmurze zdołamy obecnie utrwalać istotnie multum danych, takich jak na przykład maile, pliki tekstowe, ważkie dokumenty czy zdjęcia. Niemniej niebezpieczeństwem zdoła być to, że tak właściwie nie wiemy kto ma dostęp do naszych osobistych plików i nie mamy stuprocentowej gwarancji tajności danych. Umieszczając rozmaite prywatne rzeczy w chmurze po części tracimy do nich dojście, poniekąd również są one upubliczniane rozlicznym osobom.

Linux Server Menagement

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com

W związku z tym należałoby pamiętać o tym, aby nie wszystkie znaczące dla nas pliki lub zdjęcia umieszczać w chmurze. W wypadku poniektórych rzeczy na pewno lepiej będzie pozostawić je na dysku naszego kompa. Co więcej decydując się na dane w chmurze należałoby rzetelnie przeczytać regulamin, który określa korzystanie z tej usługi i zwrócić uwagę między innymi na dane dotyczące zachowania poufności.