Przyjście na świat długo oczekiwanego dziecka wprawia w zachwyt całą familię: od pradziadków poczynając, a na najmłodszych kuzynkach kończąc. Każdy stara się ofiarować prezent, a nim zazwyczaj bywają zabawki. Z kolei białogłowy wprost uwielbiają kupować małe ubranka, czyli śpioszki lub pelerynki. Kiedy ten początkowy entuzjazm nieco zmaleje, wtedy nadchodzi czas na trzeźwe myślenie.

małe uśmiechnięte dziecko

Autor: Raime Amin
Źródło: http://www.flickr.com

Artykuły dla niemowląt jesteśmy w stanie z grubsza podzielić na dwie następujące grupy: te przeznaczone tylko dla jednego noworodka i te, które śmiało przekażemy przyjaciołom, którzy cieszą się z narodzin pierwszego albo kolejnego syna.

Czy chciałbyś sprawdzić opisywaną problematykę z całkiem innej strony? Jeśli tak, to zobacz również wpisy z serwisu (https://e-hunter.pl/ortopedyczne-legowisko-dla-psa-hunter-livingston), które odnajdziesz gdy klikniesz tu.

Ciuszki, o których wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, są produktem, o jaki warto podpytać wśród zaprzyjaźnionych rodziców. Maleńkie dzieci błyskawicznie rosną i ciągle potrzebują nowych szmatek. A warto pamiętać, że niektóre mamy bardzo chętnie pozbędą się z szuflad fatałaszków, z których ich pociechy już wyrosły.

Ci bardziej drobiazgowi rodzice przypomną nam, że artykuły dla niemowląt to w żadnym razie ubranka. To szereg przyrządów, bez których trudno w XXI wieku wyimaginować sobie codzienną kąpiel albo karmienie. Mamy oraz tatusiowe już dawno przyzwyczaili się do udogodnień, które proponują sklepy stacjonarne i te internetowe – sprzedające artykuły niemowlęce. Wystarczy, że wymienimy tutaj termometry bezrtęciowe, które służą do mierzenia temperatury kąpieli, a także wszelkiej maści myjki i kaczuszki kąpielowe. A do karmienia przydają się dobrej jakości kubki oraz łyżki ze specjalnego tworzywa. Asortyment jest tak bogaty, że niekiedy możemy zapomnieć, że smoczki dla dzieci też zaliczymy do tej grupy towarów dla małych dzieci.

niemowlę ze smoczkiem

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wróćmy jednak do podziału, o którym już tutaj napomknęliśmy. O ile można oddać takie akcesoria jak wanienki lub stojaki pod wanienki, o tyle istnieje grupa artykułów, które już z reguły są przeznaczone jedynie dla jednego bobasa. I w tym momencie bodajże każdy pomyśli o pampersach i cążkach do obcinania paznokci. Jednakże na tym wykaz się nie finalizuje. Możemy go powiększyć o smoczki avent, butelki, różnobarwne talerzyki razem z plastykowymi łyżkami oraz pozostałe akcesoria służące niemowlęciu do jedzenia. Podarowanie powyżej wymienionych artykułów np. smoczek firmy Avent jest wielkim nietaktem i, co gorsza, może stać się przyczyną zwady, a nawet niewesołym końcem niedawno zawiązanej znajomości.