Pragniesz ustanowić własną działalność? Trafna idea. Prywatna działalność to opłacalne stawki podatkowe (18 procent), wolność i perspektywa dobrych zysków. Oczywiście występuje również ryzyko, zwłaszcza z kryzysem. Ludzie powyżej uszu mają już informacji o kiepskich warunkach ekonomicznych. Przemyśl sobie, co trzeba zrobić, by odpalić pionierską działalność.

Stare ,dobre dyskietki

Na pewnosporoosóbpamiętapierwsze spotkanie z komputerem. Czarno-białymonitor, niezrozumiałyDOS i obawy, że włączenienieodpowiedniegoprzyciskudoprowadzi do zniszczeniabardzo drogiegosprzętu. Nie było pendrive’ów ani płyt,więcużywało siędyskietek z taśmy magnetycznej. Ponadtokrólował MS-DOS, więcodpaleniejakiegokolwiek programubyło w porównaniu z dzisiejszym systemem na prawdę trudne. Zresztą, gdyprzy pomocyłaskawych rodziców dało się odpalićgrę, to obsługa myszkitakżeniebyła przyjemna. Właściwie to klawiatura była głównymnarzędziem ().

Bez kabla

Projektowanie sieci wlan, czy inaczej Wi-Fi, to sposób dużo prostszy od połączenia kablowego. Eliminuje on z biura kable (zobacz przewód olflex) , które nie są estetyczne i brudzą, ale także psują się i przeszkadzają. W obecnym czasie ceny zorganizowania sieci WLAN są coraz niższe, lecz nadal droższe niż tradycyjny sprzęt. Mimo tego, aby zaopatrzyć biuro w Internet, warto dopłacić. Przy zakładaniu sieci niezbędny jest router, , switche np. J9559A czy karta J9080A, Wi-Fi i specjalistyczne anteny. Aby dokonać słusznego wyboruprzy zakupie routera powinno się ważne parametry porównać z dostępnym sprzętem. W tym wypadku istotny jest transfer i zasięg urządzenia. Niekiedy wartości podane na opakowaniu nie są zgodne z rzeczywistością- twierdzą specjaliści. Dlatego radzą, aby nie przepłacać za, na przykład, dodatkowe przyśpieszenia transferu, które potem nie mają odniesienia do rzeczywistego działania – idź tutaj.

Jak zabezpieczyć sieć?
Upowszechnienie się komputerów sprawiło, że najnowsze dokumentyotrzymałypostać cyfrową. Narodziła się zatem koniecznośćnowszego niż do tej pory ich systemu zabezpieczenia. Wytworzyła sięekipaprogramistów,która zajęła się Siecią, służącej do wymiany informacji. Zostały wprowadzone nowe zjawiska. Dedykowane serwery intel, częste aktualizacje systemu i zbudowanie backup’u.

Jeśli ten wątek Cię zainteresował i szukasz więcej informacji, to po przejściu do wpisu (http://www.utylinia.pl/odpady) znajdziesz ich bardzo dużo – będą one zbliżone tematycznie, ale równie ciekawe.

Kto by pomyślał, że komputery zdominują nasze życie prywatne?

Wyświetl większą mapę