Czy pamiętasz jak mógłbyś wykonać małą niespodziankę swojemu kilkuletniemu synowi? Oczywiście można by nabyć jemu jakąkolwiek zabawkę, lecz może już czas, żeby zacząć go powoli traktować jak niewielkiego faceta?
Twierdzi się, iż to nie szata zdobi człowieka, jednak czy też nie ma od tej niepisanej reguły najmniejszych wyjątków? Oczywiście, iż są.

szlafrok chłopięcy

Autor: Bartlomiej Mostek
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonałym na to dowodem może zostać elegancki szlafrok chłopięcy w np. kolorze granatowym. Zamiast wścibskich samochodzików mógłby mieć tradycyjne zdobienia w postaci pasków lub umieszczonych po wewnętrznej stronie wzorów. W przypadku tego typu odzienia bardzo ważny jest także surowiec, z jakiego został zaprojektowany takowy szlafroczek. Wielokrotnie jest to stu procentowe mikrowłókno poliestrowe lub jedwab. Jeżeli idzie o kolorystykę, to dużo jest zależne od wieku dziecka, jednak powszechnie wiadomo, że płeć męska woli ubrania w mniej widocznych kolorach.
Oczywiście w wypadku wrażliwych tkanin należy pamiętać o fundamentalnych zasadach tego typu jak pranie z odzieżą w podobnych kolorach, przy czym początkowych parę prań nawet oddzielnie, ażeby nie pofarbować różnych mieszczących się w pralce rzeczy. Czasami nie powinno się też takiego ubrania jak szlafrok chłopięcy wybielać, prasować lub prać na sucho. Jeśli planujemy go suszyć w pralkosuszarkach, należy pamiętać o tym, aby do jego osuszania nie wykorzystywać zbyt wysokiej temperatury.

Jeśli będziemy utrzymywać te reguły nie wyłącznie do tego typu ubrania jak szlafrok chłopięcy, to z pewnością będziemy się długi czas radować z dobrego stanu naszego odzienia.