Dnia 1 czerwca wszystkie dzieciaki obchodzą swój dzień. Nie macie projektu co kupić maluchowi? Przedstawiamy parę swoich propozycji.
Na sportowo. W erze wszechogarniającej komputeryzacji każda minuta, którą nasza latorośl spędzi na powietrzu jest na wagę złota.

Dla chłopca ciekawym pomysłem mogą być nowiuteńkie korki. A gdy smyk chce pójść w ślady Artura Boruca przydadzą się również rękawice bramkarskie. Panienki ochoczo spróbują swych sił w jeździe na łyżworolkach. Podstawowe modele nabędziemy już od 70 zł. Żeby jazda była w pełni bezpieczna trzeba również zatroszczyć się o właściwy osprzęt. Kask oraz ochraniacze to wydatek około 100 zł.
fotka - dziecko

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com
Edukacja to podstawa. Oprócz szkolnych podręczników warto podsunąć naszym dzieciom także fabularne pozycje, które prawidłowo ukształtują ich czytelniczy gust. Stefek Burczymucha, kot Filemon to postaci, jakie nie zestarzeją się nigdy. Te a także inne bajki autorstwa najlepszych polskich bajkopisarzy zgromadzono w serii książek pod tytułem „Poczytaj mi, mamo”. Troszeczkę większych może zainteresować słynna amerykańska seria „Przygody Trzech Detektywów”. Tytułowi młodzieńcy różnią się usposobieniem a także podejściem do życia. Jednakże razem stanowią zgraną ferajnę, jaka umie rozsupłać każdą kryminalną zagadkę.
zbliżenie - dziecko

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com
Gry planszowe zawsze w modzie. Kiedy krajobraz za oknem nie zachęca do spacerów, nie jesteśmy skazani na telewizję. Nic tak nie wzmacnia familijnych więzów jak parogodzinna partia godziwej gry planszowej. Klasyczny „Monopol” z polskimi miastami to koszt blisko 100 zł. Scalić pokolenia może „Kolejka”, w jakiej misją graczy jest wysłanie pięcioosobowej familii do sklepów na planszy jak też kupienie wszelkich artykułów z listy sprawunków. Kłopot w tym, że półki w marketach są puste. Podobne gry oferuje niemalże każdy sklep z zabawkami online (warto przekonać się samemu).
dziecko - fotogram

Autor: Krzysztof Pędrys
Źródło: http://www.flickr.com
Coś dla niedużych kinomaniaków. Do gremia doskonale znanych od pokoleń smerfów oraz muminków dołączają już następni bohaterowie. Jednym z nich jest zając Parauszek. Zrealizowany przez studio Se-ma-for serial o przygodach rezydentów Naszego Lasu zdobywa serca maluchów na całym świecie.

Parauszek chwalony jest za połączenie ciekawej warstwy wizualnej z nienachalną pedagogiką. Radość wzbudzi także mały lekarz (polecany alergolog dla dzieci) zestaw strzykawek, słuchawek oraz pozostałych przyrządów koniecznych małemu medykowi (hurtowniazabawek.pl/).