Wiele osób ”zapamiętuje” radosne momenty na zdjęciach. Fotografowie mają wiele pracy na imprezach typu ślub albo komunia, lecz robimy również mnóstwo zdjęć na wakacjach, spotkaniach rodzinnych itp. Sporo osób poza fotografiami uroczystości ślubnej i przyjęcia weselnego, chce mieć również zrobioną sesję narzeczeńską, a kiedy maluch przyjdzie już na świat – sesję niemowlęcą. Czas całkiem szybko płynie, dzieci rosną, a my zapominamy, jak wyglądały tuż po narodzinach.

Rodzice z niemowlakiem

Autor: Mirra Photography (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com
Sesję noworodkową najlepiej wykonać między 5-14 dniem życia dziecka. Maluchy wtedy długo śpią, są także bardzo elastyczne i dość łatwo je ułożyć. Potem, kiedy dzieciątko jest trochę starsze, możemy umówić się na sesję niemowlęcą. Fotografie z sesji niemowlęcej, chociaż często trudne do wykonania, bo malutki człowiek nie zawsze współpracuje i to głównie on dyktuje tempo sesji, są śladem na całe życie.

Nie wahaj i sprawdź w tekście, w jaki sposób podchodzi do tego tematu inny autor – ten artykuł także jest bardzo interesujący.

Atutem sesji noworodkowej i niemowlęcej jest fakt, iż starsze dziecko można fotografować w pomieszczeniach, w plenerze lub w naszym domu – wybór należy tylko do nas.

Zrobione przez fotografa i zretuszowane w programie zdjęcia można wykorzystać do przygotowania prezentów dla całej rodziny – kalendarzy, ramek albo puzzli. Kalendarz na kolejny rok z dwunastoma uroczymi fotografiami naszej pociechy na pewno ucieszy bliskich kiedy ofiarujemy go w prezencie świątecznym, a ciocie i wujkowie z przyjemnością będą pić kawę z kubka z fotografią naszego malucha. Jeżeli nie mamy żadnego fajnego fotografa, jaki może wykonać dla nas profesjonalne fotografie, wpiszmy „sesja niemowlęca Warszawa”. W momencie dostaniemy wyniki wyszukiwania i będziemy mogli zajrzeć na strony i zbiory zdjęć fotografów z Warszawy i okolic.

Można też zadzwonić albo napisać maila do wybranych fotografów z informacją, że interesuje nas szczególnie sesja niemowlęca Warszawa jest ogromnym miastem z ogromną ilością fotografów chętnych ową sesję wykonać. Jest wiele sprzyjających chwil, żeby wykonać maluchom piękne zdjęcia. Bal przebierańców lub występ w przedszkolu. Ale te pierwsze dni i miesiące życia są czasem doskonałym. To też czas, kiedy maluchy rosną najszybciej i zmieniają się najszybciej w całym życiu. Dobrze jest to odpowiednio wykorzystać.