W obecnych czasach, kiedy pęd za nowościami ogarnia niemalże wszystkie sfery naszego życia, na szczęście w pewnych aspektach da się obserwować powrót do tradycyjnych wzorców.

drewniany domek dla lalek

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew pozorom obserwowane jest to w krainie zabawek.
Spektakl „WALIZKA”

Autor: Teatr Żydowski
Źródło: Teatr Żydowski
Drewniany domek dla lalek to na pewno ukochanie wspomnienie z dzieciństwa każdej pani. Dostawałyśmy je po kuzynkach, a jeśli miałyśmy szczęście, to taki domek zrobił nam tata lub rodzicom udało się go jakimś cudem zakupić. Potrafiłyśmy spędzać całe godziny bawiąc się w rodzinę, aranżując lalkom pokoje, posyłając je do pracy, planując śluby i tak dalej. Poprzez to bardzo rozwijała się nasza wyobraźnia, zdolności wczuwania się w najrozmaitsze role oraz znacznie więcej. Taki drewniany domek dla lalek nie tylko cieszył oko, ale również cechował się ogromną trwałością. Poza tym w każdej chwili można go było szybko odnowić. Przez pewien okres domki wykonane z tego naturalnego surowca wypierane były przez swoje sztuczne odpowiedniki – domki z plastiku -Nefere ma domki dla lalek. Nietrwałe, o wiele mniej stabilne, proste w montażu, ale na tyle delikatne, że niezwykle szybko ulegały zniszczeniu. Na szczęście te czasy przeminęły, a wykonane z drewna zabawki wróciły do łask.
Taki sam powrót ma miejsce w wypadku innego typu zabawek przeznaczanych dla dziewczynek – ma szeroki wybór lalek szmacianych. Po latach, w jakich królowały plastikowe lale, nadszedł czas na powrót klasyki, ku ogromnej radości szczególnie starszego pokolenia, choć dziewczynki są tak samo zadowolone – w sklepach zaczęły się pojawiać lalki szmaciane.

Mają one ogromną przewagę nad tymi wykonanymi z plastiku – mogą służyć za przytulankę, można je wyprać, można z nimi spać, są miękkie, a poza tym można je dawać dziecku od najmłodszych lat: pozbawione są elementów, jakie grożą połknięciem.

Pragniesz doszkolić się z tego intrygującego tematu? Więc świetnie trafiłeś. Po prostu kliknij to multimedia w szkole i przeloguj się do nowej strony.

Warto je kupować dziewczynkom, bo istnieją spore szanse, że staną się one ich ulubionymi zabawkami.