W obecnych czasach, kiedy pęd za nowościami ogarnia niemalże wszystkie sfery naszego życia, na szczęście w pewnych aspektach da się obserwować powrót do tradycyjnych wzorców.

drewniany domek dla lalek

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew pozorom obserwowane jest to w krainie zabawek.
Spektakl „WALIZKA”

Autor: Teatr Żydowski
Źródło: Teatr Żydowski

Drewniany domek dla lalek to na pewno ukochanie wspomnienie z dzieciństwa każdej pani. Dostawałyśmy je po kuzynkach, a jeśli miałyśmy szczęście, to taki domek zrobił nam tata lub rodzicom udało się go jakimś cudem zakupić. Potrafiłyśmy spędzać całe godziny bawiąc się w rodzinę, aranżując lalkom pokoje, posyłając je do pracy, planując śluby i tak dalej. Poprzez to bardzo rozwijała się nasza wyobraźnia, zdolności wczuwania się w najrozmaitsze role oraz znacznie więcej. Taki drewniany domek dla lalek nie tylko cieszył oko, ale również cechował się ogromną trwałością.

Poszukujesz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa tablice magnetyczne na wymiar na pewno Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz na niej dużo bardzo pożytecznych informacji.

Poza tym w każdej chwili można go było szybko odnowić. Przez pewien okres domki wykonane z tego naturalnego surowca wypierane były przez swoje sztuczne odpowiedniki – domki z plastiku -Nefere ma domki dla lalek. Nietrwałe, o wiele mniej stabilne, proste w montażu, ale na tyle delikatne, że niezwykle szybko ulegały zniszczeniu. Na szczęście te czasy przeminęły, a wykonane z drewna zabawki wróciły do łask.

Taki sam powrót ma miejsce w wypadku innego typu zabawek przeznaczanych dla dziewczynek – ma szeroki wybór lalek szmacianych. Po latach, w jakich królowały plastikowe lale, nadszedł czas na powrót klasyki, ku ogromnej radości szczególnie starszego pokolenia, choć dziewczynki są tak samo zadowolone – w sklepach zaczęły się pojawiać lalki szmaciane.

Mają one ogromną przewagę nad tymi wykonanymi z plastiku – mogą służyć za przytulankę, można je wyprać, można z nimi spać, są miękkie, a poza tym można je dawać dziecku od najmłodszych lat: pozbawione są elementów, jakie grożą połknięciem. Warto je kupować dziewczynkom, bo istnieją spore szanse, że staną się one ich ulubionymi zabawkami.