Kilkanaście lat temu wszelkie dzieciaki czy to w miasteczku czy na wsi spędzały swój wolny czas razem. Przeważnie spotykali się w umówionym miejscu i do nocy wymyślali najróżniejsze zabawy. Niestety czasy się przeistoczyły i chwilowo małolaty najchętniej spędzają wolny czas przed ekranem komputera.

piers, scrable, gra planszowa

Autor: Jamie McCaffrey
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wynika z tego oczywiście nic dobrego, w związku z tym winniśmy zachęcić nasze dzieci, aby inaczej spędzały swój wolny czas. W ostatnim czasie do mody po raz kolejny wracają gry planszowe. Nie grają w nie wyłącznie małolaty, coraz więcej pełnoletnich osób stawia na nabycie najróżniejszych gier, tak aby nie spędzać każdego wieczora przed telewizorem. Jeśli pasjonuje nas gra na mroźne, zimowe wieczory to niezaprzeczalnie Scrabble będą doskonałym zakupem.

Z pewnością każdy słyszał o tej grzej, w które chodzi szczególnie o to, by złożyć jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Grę wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów w momencie, kiedy to ostatnia płytka zostanie wylosowana. Dla ilości graczy od 3 do 4 zalecana jest gra Osadnicy z Catanu, w której chodzi o to, żeby zostać władcą Catanu. Każdy gracz będzie pragnął pozyskać jak najwięcej terenów, jednakże po pewnym czasie zacznie każdej rzeczy brakować w grodzie. Grę wygra gracz, jaki zyska najwięcej ziemi, surowców oraz potęgę. Więcej o planszówkach: link do strony

Jeżeli zwykle spędzamy czas wolny w wielkim gronie to winniśmy zwrócić atencję na gry towarzyskie. Z całą pewnością najpopularniejsza teraz jest Tabu gra, w jakiej chodzi o to, aby pokazać dane słowo nie stosując paru słów kluczowych. Na ogół gra wywołuje wiele śmiechu pośród wszelkich uczestników zabawy.

gra planszowa

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Następna gra rekomendowana na spotkania towarzyskie to gra Ego, która egzaminuje to jak dobrze znamy własnych przyjaciół. Żetonem uwidoczniamy poprawną odpowiedź, a potem nasi znajomi będą usiłować zgadnąć, która odpowiedź jest nasza. Musisz pomnieć o tym, że po zakupie pierwszej planszówka będziesz chciał kupić dla siebie kolejną- tabu gra towarzyska dostepna tutaj. Możesz mieć pewność, iż gry planszowe to perfekcyjny sposób na spędzanie czasu z dziećmi.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź tutaj (https://wilanow.varsovia.edu.pl/misja/) inne tego typu materiały – one również są godne uwagi.

Pocznijcie od kupna najłatwiejszych gier, tak aby bez ustanku móc poszerzać prywatną kolekcję.