Zmywarki są zbawieniem dla tych, którzy nie ubóstwiają zmywać . Są faktycznie bajecznym wynalazkiem, choć niestety, nie są perfekcyjne. Czasami odpływ wody potrafi się zatkać resztkami jedzenia. Wtedy nasz sprzęt nie funkcjonuje poprawnie, tak jak winien. Zanim jednak zadzwonisz po hydraulika jest coś, co możesz uczynić samodzielnie. Przeczytaj nasze rady.

naczynia

Autor: Cala3005
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawdź odpływ wody w zmywarce, żeby zobaczyć, czy nie jest przyblokowany resztkami jedzenia. Jeżeli cokolwiek zobaczysz wydobądź jedzenie. Jeżeli mimo tego, ciągle coś jest nie tak posłuż się drucikiem, ażeby wydobyć z odpływu jak najsporzej zalegających pozostałości. Jeżeli nic to nie dało musisz sprawdzić wąż odpływowy. Może jest w nim pętla bądź supeł, który nie przepuszcza niektórych resztek. Co się z tym wiąże zostają one ciągle w wężu gromadząc się nie przepuszczając wody oraz następnych resztek. Rozwiń wąż oraz przeczyść go od wewnątrz, aby był pusty.

Potem podepnij go na powrót w taki sposób, aby był niewykręcony. Możesz także wymienić go na nowy, jeżeli uważasz, iż jest taka potrzeba, jako że zagięcie nie da się wyprostować. Możesz również sprawdzić czy zadziała specjalny płyn do czyszczenia zmywarek. Usunie on tłuszcz jak też resztki jedzenia. Postępuj zgodnie z dyrektywą dodaną do opakowania. Wypróbuj także domowe metody. Mowa o occie lub sodzie. Wszystko zależy jednak od typu zmywarki. Możesz też spróbować odkręcić kratkę przepływu, jaka zatrzymuje większe bryłki jedzenia, aby nie przedostały się do odpływu i go nie zablokowały. Zobacz co jest po drugiej stronie oraz wyczyść tak samą kratkę jak także wejście, przy którym jest przytwierdzona. Pamiętaj, ażeby zainstalować kratkę z powrotem.

Jeżeli jednak żadna z takich metod nie zadziała, zatelefonuj po eksperta. Hydraulik powinien odnaleźć źródło kłopotu i wyeliminować je. Jeśli konieczny będzie nowy wąż do zmywarki znajdź pobliskie hurtownie części AGD proponujące akcesoria do zmywarek. Polecamy to: odnośnik.

zmywarka

Autor: Huhnbeauftragter
Źródło: http://www.flickr.com

Wskazówki: Pamiętaj, by zawsze opłukiwać naczynia z większych pozostałości, by nie zatkały zmywarki. Odłącz urządzenie od prądu zanim rozpoczniesz szukać powodu źle działającej zmywarki. Zanim jednakże zadzwonisz po specjalistę, sprawdź czy ważna jest jeszcze gwarancja na zmywarkę.

Zainteresowała Cię tamta informacja? Jeśli chcesz zobaczyć więcej, sprawdź na portalu (http://sitodruk-maszyny.com/fpu.html) podobne informacje, one też będą na ten temat.

Dzięki temu oddasz ją do serwisu. A jeżeli usterka nie zaistniała z Twojej winy, za naprawę nie zapłacisz nic – będzie ona wyeliminowana w ramach gwarancji.