Czułości i przyjaźni wyszukują w internecie zarówno emeryci, jak i aktywni zawodowo młodzi mieszkańcy. W lokalnym internecie, funkcjonuje kilkanaście portali randkowych. Regularnie odwiedzają je miliony Polaków. To bez wątpienia znak czasu. Coraz więcej zakresów naszego życia przeniosło się do internetu, uważamy sieć jak niezbędne narzędzie i swobodnie z niego korzystamy, także do tego, żeby odnaleźć kolegi.

spotkanie

Autor: Office of Naval Research
Źródło: http://www.flickr.com
Portal towarzyski znacznie powiększa możliwość na odszukanie uczucia. Przede wszystkim jednoczą znaczną grupę ludzi, jaka ma taki sam zamysł – znaleźć miłość. Szukanie partnera spełniającego z góry określone wyznaczniki wpisywane w internetową wyszukiwarkę nie zawsze się sprawdza, albowiem serce nie sługa i jest w stanie mocniej zabić na widok totalnie kogoś odmiennego.

Wyszukiwanie partnera w sieci stało się obecnie nie tylko czymś powszechnym i naturalnym, lecz również ze względu na potencjał i zakres wydaje się najszybszą drogą do indywidualnego szczęścia.

To, czy znajdziemy życiowego partnera w dużym zakresie zależy od nas samych. Od tego, jak się ukażemy, i tego, czego wyczekujemy od drugiej osoby. Nie ma trafnego przepisu na to, jak podbić serce innej osoby, ale w dobie komputeryzacji, mamy bezproblemowy dostęp do portali towarzyskich.

spotkanie

Autor: Segafredo Zanetti
Źródło: Segafredo Zanetti

Jeszcze niedawno dominowała opinia, że osoba szukająca partnera w sieci nie radzi sobie z kontaktami w świecie rzeczywistym. Jednakowoż przyczyny korzystania z serwisów są przeróżne, jak choćby niedobór czasu, lub pragnienie zapoznania kogoś spoza grona własnych znajomych. Nieprawdą jest też, że osoby zakładające konta na portalach towarzyskich są ludźmi nieśmiałymi. Życie na stronach, to dla nich prosta postać kontaktowania się z pozostałymi.

W zawieraniu znajomości na portalach towarzyskich niewątpliwie trzeba zachować baczność. Faceci uwielbiają czasem zamaskować własny stan cywilny, lub wzrost, z kolei kobiety entuzjastycznie zaniżają swoją wagę. Jednakże przecież nie o to idzie, by kogokolwiek mamić, ale trafić na wyśnionego partnera i wspólnie spełniać marzenia. Może się okazać, że wymarzona osoba mieszka tuż za rogiem.