Wiele osób udając się na jakąś sportową imprezę czy duży koncert chciałoby doskonale móc wszystko zobaczyć, co się będzie działo na scenie czy boisku. Jeszcze niedawno, jeżeli miało się miejsce gdzieś w odległych rzędach, to średnio było to możliwe, ale dziś nowoczesna elektronika przychodzi z pomocą fanom spragnionym dobrej rozrywki.

Zaczęto bowiem szeroko używać ekrany LED, które da się zbudować na taką wielkość, że bez większego problemu każdy będzie mógł zobaczyć emitowany na nich obraz z dowolnego miejsca na obiekcie (warto zobaczyć). Dzięki temu zbliżenia, powtórki czy nawet kompletne emitowanie wydarzenia możliwa będzie do oglądnięcia przez każdego, a równocześnie czuje się magię i atmosferę miejsca, w którym się znajduje.

duży ekran LED

Autor: Tom Page
Źródło: http://www.flickr.com

Stadiony i hale to tylko jedno z wielu zastosowań takich ekranów, coraz częściej widzi się je również w innych miejscach. Wykorzystując ich właściwości można je na przykład spotkać w systemach ostrzegania ruchem ulicznym, zaczął je używać również reklamowy rynek, który bardzo szybko docenił możliwości, jakie tego typu ekrany mogą dać.

Ekrany LED nie mogłyby działać bez nowoczesnej technologii, bo to ona właśnie będzie stać za ich parametrami.

Ta ta treść (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-160-DJI-Mavic-Air-2-vs-DJI-Mavic-2-Pro-co-lepsze/225) z pewnością Cię zaciekawi, gdyż jest w niej opisane bez wątpienia dużo podobnych informacji na opisywany w tym miejscu temat.

Stosuje się w nich bardzo wydajne, o dużej jasności wersje diod, dzięki czemu obraz jest doskonale widoczny nawet z dalszej odległości. Ogromną zaletą takich ekranów jest także całkowita niezależność od światła słonecznego. Nie ma żadnego znaczenia, czy słońce będzie świecić, czy też jest całkowicie ciemno, ekran w każdym przypadku będzie wyraźny i widoczny z daleka, jak przeczytaj koniecznie.

Ta cecha przydaje się zwłaszcza, gdy urządzenie wykorzystywane jest w terenie, gdzie warunki lubią się przecież zmieniać.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst zamieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej w tym miejscu, odnajdziesz tam podobne informacje.

Każdy ekran LED złożony jest z ogromnej ilości malutkich punktów zwanych pikselami. Wszystkimi pikselami, podobnie jak w telewizorach lub monitorach, można sterować oddzielnie, przez co powstaje dynamiczny, żywy obraz. Piksele złożone są z paru malutkich diod w kolorach niebieskim, czerwonym i zielonym, przez właściwe sterowanie natężeniem ich świecenia otrzymuje się końcową barwę, jaką widzi odbiorca.