Nadchodzi taki moment, gdy dziecko powinno zostawić głęboki wózek oraz przenieść się do wózka spacerowego. To normalna część postępującego rozwoju, bowiem posiada już silnie ukształtowane kości i może już stabilnie siedzieć. Dla maluszka spacery w spacerówce są ogromną przygodą, jak także szansą, aby podziwiać i poznać otaczający je świat.

spacerówka

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonała przy pięknej pogodzie

Dzisiejsze spacerówki odznaczają się najlepszymi parametrami użytkowymi, dzięki czemu okazują się nie tylko wygodne, lecz też bardzo trwałe i solidne (szczegóły na ich temat). Spacerówka to wózek, który z założenia ma okazać się dosyć lekki, tak by łatwo było go składać, przenosić, zmieścić w bagażniku albo zaparkować w miejscu, gdzie wybieramy się z maluszkiem. Należy też przyznać, że współczesne spacerówki okazują się nad wyraz estetyczne, dostępne w żywych i ładnych tonacjach. W sytuacji, gdy chcemy zaplanować zakup spacerówki, powinniśmy poświęcić temu działaniu troszeczkę więcej uwagi, ponieważ chodzi o wygodę oraz bezpieczeństwo naszego dziecka.

Elementarne wyposażenie spacerówek

Przy kupnie spacerówki uwagę należy zwracać na parę decydujących aspektów. Pomimo iż spacerówka staje się raczej pojazdem na ładną pogodę, lepiej aby miała zamykany daszek, który uchroni pasażera przed nagłymi opadami. Ważnym elementem bywają również pasy bezpieczeństwa lub bawialnia gdańsk szelki, jakie uchronią dziecko przed wypadnięciem z pojazdu. Nim decydujemy się na kupno wózka, najlepiej rozłożyć go w sklepiku i posprawdzać, czy wygodnie łapiemy za rączki, czy nie wyślizgują się nam one z rąk oraz czy wózek właściwie się nam daje prowadzić. Ceny wózków są bardzo zróżnicowane, a czasami wyjątkowo duże, przez to należy uważać, aby nie przepłacać.

Gdzie zakupić spacerówkę?

Idealnym miejscem, gdzie można zakupić spacerówkę dla maluszka, okaże się sklep dla dzieci ( jeden z nich). W podobnym punkcie handlowym znajdziemy nie tylko pojazdy, ale także wyposażenie dziecięcego pokoiku, pościel, zabawki, odzież, specjalne kosmetyki do pielęgnowania delikatnej skóry maluszka, jak też książki i prasę fachową. Wprawiony sprzedawca bez wątpienia poradzi nam przy wyborze odpowiedniego wózka, jak też pozostałych rzeczy dla naszej pociechy.