Jedną z ważniejszych decyzji, którą będą musieć podjąć świeżo upieczeni rodzice jest zakup dziecięcego wózka. W sprzedaży jest ich bardzo dużo, samych odmian takich wózków jest kilka, a w każdej grupie swoje produkty proponuje kilkudziesięciu producentów. Ponieważ kupno wózka to jeden z poważniejszych wydatków w domowym budżecie, to należy dobrze zastanowić się nad oczekiwaniami i kupić taki model, jaki będzie najlepszy dla dziecka, ale jednocześnie wygodny dla rodziców.

wózek

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym że dziecko bardzo szybko rośnie, to w różnych momentach życia będzie potrzebować odmiennego wózka. W początkowych miesiącach wożone jest jedynie w pozycji leżącej, za to w następnych już na siedząco, więc w rzeczywistości potrzebne będą dwa rodzaje wózków. Niektórzy wolą kupić oba oddzielnie, na pierwsze miesiące praktyczne, głębsze gondole, a później lekkie wózki spacerowe. Wadą takiego rozwiązania będzie konieczność podwójnego zakupu, ale w zamian można zakupić wózki idealne do potrzeb – więcej informacji.

Drugim wyjściem są wózki dziecięce wielofunkcyjne, łączące w sobie funkcję gondoli i wózka spacerowego, są one coraz chętniej kupowane przez wielu rodziców – wózki dla dzieci.

Miej na uwadze, że pokrewne teksty, są bliżej niż myślisz. Kliknij tu, a ukażą Ci się przydatne wskazówki (http://prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/animale/) oraz dzięki temu zgłębisz większą ilość detali na omawiany temat.

Podczas zakupu wózka Graco poza względami praktycznymi należy przypilnować parę ważnych spraw.

wózek

Autor: X-Lander
Źródło: X-Lander

Najważniejszą sprawą musi być bezpieczeństwo – tu nie da się pójść na żaden kompromis, bo przecież od tego zależy zdrowie a niekiedy nawet i życie niemowlaka. Wózek musi mieć rzecz jasna wszystkie wymagane atesty, lecz tak samo ważne jest sprawdzenie, jak zapinają się w nim pasy i czy dziecko nie będzie mogło łatwo z niego wypaść.

Dla dorosłych duże znaczenie będzie miała też praktyczność – przecież trzeba będzie wózek przez kilka lat pchać. Koła wózka raczej powinny być duże, najlepiej pompowane, bo wtedy znacznie lepiej się nim jeździ, zwłaszcza na polskich zdemolowanych chodnikach ma to duże znaczenie. Wygodne są również rączki z regulacją, dzięki temu w wózkach Chicco można dopasować ich wysokość do swojego wzrostu. Wózki spacerowe powinny mieć prosty sposób składania, należy również sprawdzić czy po złożeniu zmieści się do bagażnika.