Studio nagrań jest to budowla z przeznaczeniem do rejestracji nagrań dźwiękowych, obejmujący przeważnie reżyserkę, lokum z zastosowaniem do miksowania i masteringu, a także część socjalną. Z założenia studio nagrań to mnóstwo pomieszczeń zaprojektowanych przez akustyka, tak aby otrzymaś optymalne warunki akustyczne

.

studio nagrań

Autor: fr4dd
Źródło: http://www.flickr.com
W chwili obecnej niektóre studia nagrań dysponują studiami z ultranowoczesnym wnętrzem, galeriami, ruchomą, amfiteatralną widownią, spełniającą najsurowsze zasady budowlane i akustyczne. W jednej czasie studio nagrań ma możliwość zmienić się w salę koncertową. Ruszające się ekrany dźwiękowe umożliwiają różnorodne modyfikowanie przestrzeni akustycznej wewnątrz studia w zależności od składu, gatunku rejestrowanej muzyki czy wreszcie różnorakich koncepcji estetycznych reżysera.

fabrykadzwiekuff.com

Autor: fabrykadzwiekuff.com
Źródło: fabrykadzwiekuff.com

W pełni przeszklone wnętrze reżyserki umożliwia na dozorowanie tego co dzieje się wewnątrz oraz na efektywną komunikację. Studia wyposażone są dodatkowo w wyizolowane pomieszczenie odsłuchu klasyfikowanego umożliwiające przesłuchania zrobionego materiału muzycznego. Dla ludzi pracujących w studiu dostępne są także komfortowe garderoby.Studia nagrań zajmują się nagraniami studyjnymi dźwięku, kompozycją i produkcją muzyczną, a też realizacją nagrań w terenie i koncertów. Studio nagrań zajmuje się także produkowaniem takich rzeczy jak jingle radiowe fabrykadzwiekuff.com/nasze-produkcje/radio/.

Dżingiel, dżingel, jingle inaczej dzwonienie, brzęczenie.

Poznaj autorski serwis (https://notowaniagpw.pl/) – wystarczy wejść w wskazany niżej link i w tekście możesz poznać dodatkowe informacje na ten interesujący wątek.

Jest to przerywnik transmisji, treściwy dźwięk, bez trudności zapamiętywalny slogan lub melodyjka, wykorzystywana przeważnie w audycjach radiowych jak również niektórych programach tv. Rodzaj spotu reklamującego trwający program lub daną rozgłośnię. Termin pochodzi od pierwotnej aranżacji stosowanych dżingli – dźwięku dzwoneczków.
Na początku lat 90-tych w Polsce jako dżingle stosowane były wycinki istniejących piosenek, przede wszystkim takich „wpadających w ucho”. Dzisiaj, ze względu na prawa autorskie, rozgłośnie zlecają produkowanie dżingli będących indywidualnymi, nietuzinkowymi aranżacjami muzycznymi.

Studia nagrań zawierają duży bank głosów lektorskich. Obsługują hale i centra handlowe, rozgłośnie radiowe i telewizyjne, reklamy w radio, zapowiedzi, ogłoszenia, reklamy śpiewane, pokazy multimedialne, reklamy tv. Pracują z gromadą muzyków, którzy błyskawicznie tworzą dźwięki do zleconej produkcji. Rozporządzają fachowym sprzętem do recordingu i masteringu.