Klocki to bodajże jedna z najbardziej znanych zabawek, zaraz po pluszowym misiu. Zarówno w przypadku pluszaków jak i w wypadku klocków, bez znaczenia jest płeć dziecka, równie świetnie zabawiać się nimi będą chłopaczki jak i dziewczęta. Pierwsi korzystając z prostokątnych brył konstruować będą auta i samoloty lub też poligon dla plastykowych żołnierzyków. Tymczasem dziewczynki mogą budować domki dla laleczek, aczkolwiek oczywiście nie jest to prawidłem. Zdarzają się bowiem dziewczęcia, bawiące się samochodzikami, a więc konstruują tory wyścigowe i tym podobne budowle.

wieża z klocków Lego Duplo

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Niezaprzeczalnym walorem zestawów Lego Duplo czy innych tego rodzaju klocków jest to, iż dzieci ogranicza jedynie ich własna fantazja. Tego rodzaju zabawki uczą dziecko pomysłowości i wyrabiają fantazję. Poza wszystkim, może to być kapitalna frajda dla całej familii. Nie istnieją przeszkody, aby razem z pociechami bawili się dorośli. Nieskomplikowanie budowle możemy tworzyć nawet z najmłodszym dziećmi.

klocki typu Lego

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie gama zestawów klocków jest bardzo obszerna, zależnie od wieku i zainteresowań klientów. Zestawy Lego Duplo przeznaczone są dla najmłodszych, z tego powodu części są stosunkowo duże, aby dziecko w wieku poniżej 3 roku życia mogło używać ich całkowicie pewnie, tak iż nawet najmniejsze z dzieci podczas zabawy nie zmieści do buzi żadnego z elementów. Zestaw klocków Lego Duplostworzono z solidnego tworzywa. Jak już wspomniałem poszczególne części są duże, nie jest to jednak wyłącznie spowodowane względami bezpieczeństwa.odsyłacz do źródła liceum mokotówOprócz tego tak duże elementy o wiele łatwiej jest z sobą łączyć, wygodniej jest więc się nimi bawić małemu człowiekowi. Dostosowane są również do stanu rozwoju malucha.

Tak więc najmłodsze z czeredy mogą bawić się zestawami klocków w kształcie zwierzątek. Nawet logo zestawu Lego Duplo przedstawia schematycznie narysowanego króliczka. Akuratnie to naświetla filozofię tegoż zestawu. Wszystko ma być proste i jasne, tak ażeby smyk nie miał kłopotu w ciągu składania klocków, i nie zrażał się zbyt kłopotliwymi zadaniami.

Nieskomplikowane kształty i wyraźne odcienie posiadają również walor edukacyjny. Ogólne wyobrażenia zwierząt a także postaci mają maluchowi pomóc w zapamiętywaniu i kojarzeniu nazw z konkretnymi przedmiotami w rzeczywistości. Kiedy maluch wyrośnie z zestawów Lego Duplo, czekają go następne zadania, albowiem zabawy klockami to wspaniała zabawa dla dzieciaczków w jakimkolwiek wieku.