To niezwykle istotne, aby zachować naszą pralkę w czystości. To konieczne, by pozbyć się niezbyt miłego zapachu z jej wnętrza, to także niezbędne, by odkamienić bęben pralki oraz automatycznie przedłużyć jej żywotność. Oba tego typu powody są wystarczające, żeby zaopatrzyć się w niezbędne do czyszczenia środki, jak soda, kwasek i ocet.

Dosyć popularnym i pewnym sposobem na czyszczenie pralki jest ustawienie pustego prania z sodą oczyszczoną. Jak to zrobić? Po prostu trzeba wsypać ¾ szklanki sody oczyszczonej do przedziałki na proszek, a następnie włączyć pełny cykl prania.

Pytacie niekiedy o naszą kolejną stronę. Oto ona. Wystarczy wejść w poniższy link i można zobaczyć tam (https://safespace.pl/ochrona-budowy-wroclaw/) kolejne zajmujące artykuły.

Musi być on ustawiony na temperaturę 90 stopni Celsjusza. Mniej popularny, lecz także stosowany jest sposób związany z octem. By oczyścić pralkę powinniśmy wlać do pojemnika na proszek również ¾ szklanki octu, zaś po tymwłączyć pełny cykl prania, również jak w poprzednim przypadku, ustawiony na temperaturę dziewięćdziesięciu stopniu Celsjusza.

producent

Autor: WD
Źródło: WD
Windows 7 - fotografijka

Autor: quapan
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej skorzystać z takiej metody, jak chcemy zlikwidować kamień, jaki pojawia się na bębnie urządzenia. Kolejnym sposobem na to, żeby nasza pralka była jak najbardziej zadbana, jest użycie kwasku cytrynowego. Proporcje oraz zasady postępowania są identyczne jak we wcześniej wspomnianych przykładach. Jest to dosyć mało poznany sposób, lecz jak dowodzą niektórzy tak samo skuteczny. Być może mamy kłopot z grzybem w pralce, całe szczęście też jest na to sposób. Powinniśmy po prostu włączyć pralkę na dwa cykle. Jeden z nich z sodą i trzema łyżkami boraksu, następny z octem. Ażeby zapobiec ponownemu dostaniu się jakiejś pleśni do pralki, nie można zamykać pralki od razu po praniu. Na koniec warto wspomnieć, że pralkę najlepiej wyczyścić raz na miesiąc.

Przy tej okazji warto odkręcić filtr na dole pralki, żeby dokładnie wymyć go pod bieżącą wodą. Należy pamiętać także o odpowiednim dobraniu ilości detergentów do wielkości prania. Jak w rurach pojawiają się resztki detergentu, to będzie się tworzył bardzo specyficzny i bardzo nieprzyjemny zapach, jaki przechodzi na ubrania. Regularnie czyszczona pralka będzie bardziej wydajnie pracować oraz zmaksymalizuje się jej żywotność. Dodatkowo, nie będziemy posiadać niepotrzebnych problemów z dziwnie pachnącymi ubraniami.