Celem kreatorów gier RPG-ów było stworzenie rozgrywki, która bazowała by na możliwie najbardziej realnych mechanizmach społecznych. Postać w czasie całej gry ciągle się rozwija.

Jak w realnym świecie kumuluje wiedzę dodatkowo trenuje już istniejące sprawności, następnie nabywa nieposiadane jeszcze sprawności. Wszelakie ruchy jakie musi

Chłopak grający na przenośnej konsoli

Autor: COM SALUD Agencia de comunicación
Źródło: http://www.flickr.com

wykonać bohater, np. strzał z łuku by dodać realizmu generują wartości przypadkowe – kilka razy się udaje a co jakiś czas nie. Im bardziej rozwinięta umiejętność, tym więcej szans, że czynność jakie podejmuje awatar gracza się odniesie sukces. Najpopularniejszą możliwością rozwoju awatarów w przygodowych grach na konsole jest gromadzenie punktów doświadczenia.

Za zrealizowane zadanie lub zdobycie określonego punktu docelowego gry awatar otrzymuje punkty. Po skompletowaniu konkretnej wartości punktów, awatar dostaje prawo rozwoju zdefiniowanej przez gracza umiejętności albo grupy atrybutów. Właściwe zaplanowanietreningu awatara przesądza możność zakończenia gry ”z tarczą”.

Bardzo interesują nas Wasze opinie. Czy masz więcej pytań? (https://dominikkania.pl/oferta/trener-dla-cukrzyka/) Jeśli tak, to zachęcamy do kontaktowania się. Z chęcią ustosunkujemy się do najkrótszej wiadomości.

Sposób nagradzania rozwoju umiejętności, sposobów pojedynków awatara, określany jest „mechaniką programu”. Jest to ta

Gra na konsolę

Autor: krisguy
Źródło: http://www.flickr.com

część kodu, która odpowiada za rzetelny tok gry. Wzajemne relacje między uczestnikami (w przypadku kiedy gra jest wieloosobowa) bądź relacje pomiędzy grającym a postaciami zarządzanymi przez maszynę gdy rozgrywka jest z udziałem jednej osoby .

Z punktu widzenia programisty, przedstawiony sposób działania programu oparty jest na rachunku prawdopodobieństwa, różnego rodzaju równaniach dających możność zdobycia punktów i równocześnie wymiany wybranych przez grającego atrybutów bohatera. Taki sam zespół równań matematycznych przesądza również o tym, jak odbywa się walka, o celności zadanych ciosów bronią, lub skuteczności rzucanych czarów bojowych. Tenże sam mechanizm także decyduje o szansie powstania rzeczy albo też o możliwości uniku podczas gdy będzie taka konieczność. Słowem, wszystkie działania postaci, tak sterowanych przez graczy jak i kierowanych przez booty uzależnione są od algorytmów. Wyróżniamy dwa najpopularniejsze mechanizmy stosowane w grach przeznaczonych dla konsoli typu przygodowych. Mechanizm turowy i mechanika oparta na czasie rzeczywistym.

Mechanizm turowy opiera się na tym, iż bohaterowie poruszają się naprzemiennie. Etap rozgrywki ”pocięty” jest na odcinki: działanie gracza, potem akcja oponenta i znów ruch grającego. W czasie przesuwania się jednego z graczy oponent nie ma możliwości wykonać żadnej czynności. Mechanika oparta na czasie rzeczywistym z kolei, jest odwrotnością mechaniki bazującej na turach. Gra ma miejsce w czasie realnym. Wszelkie postacie mają możliwość się ruszać jednocześnie. Powoduje to, iż gra jest szybsza, ciekawsza ale i trudniejsza.