Zdarza się tak, że zastanawiamy się nad tym, czy aby na bank w stu procentach wykorzystujemy możliwości urządzeń, które posiadamy. Najczęściej okazuje się, że nawet w niewielkim procencie nie pojmujemy możliwości tego, co jest pod ręką.

Komputer

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Nieważne czy mowa o telefonach komórkowych czy komputerach, najczęściej wykorzystujemy to, co rozumiemy i zdaje nam się, że jest to wystarczające. Na szczęście są osoby, które chcą pokazać, że możemy wiele rzeczy wykorzystać w lepszy sposób. Dzięki na przykład ubuntu server może w 100% wykorzystywać sprawność własnego komputera. Wystarczy zainstalować taki system operacyjny od razu zaczniemy odczuwać różnicę – .

Oczywiście za każdym razem znajdą się maruderzy, dla których to, co już jest na naszym komputerze jest świetne. Jednak rzeczywistość jest taka, że bardzo wiele osób stara się zrobić różne rzeczy, by ich laptopy były bardziej sprawne, a instalacja systemu operacyjnego ubuntu server jest jednym z najfajniejszych rozwiązań, które są polecane przez niesamowicie duże grono ludzi. Tak, więc gdyby ten pomysł był nieodpowiedni, raczej sporo osób nie chwaliłoby tego rozwiązania.

Rozwiązania na miarę tych czasówJeśli myślimy o tym, co zrobić żeby nasz laptop był bardziej sprawny najczęściej stawiamy na formatowanie laptopa i ponowną instalację systemu operacyjnego, który się nie sprawdzał, gdy tymczasem jest pod ręką np. ubuntu server, który jest systemem operacyjnym Linux pozwalającym na pełne działanie =komputera.

Dodatkowo tego typu system sprawdza się o wiele lepiej niż większość dostępnych na naszym rynku. Sporo osób, gdy zmieniło system operacyjny od razu widzi różnicę i stwierdza, że najlepiej żeby każdy poszedł za ciosem. Jednak jak wiemy, że zawsze są ludzie, którzy chcą trzymać się przestarzałych rozwiązań.

Wielu ludziom pozostałe systemy (S-P – fotowoltaika opole) operacyjne wystarczają, bo nie wszyscy potrzebują bardzo szybkiego i ekstra działającego laptopa. Każdy z tych, który po prostu siedzą w Internecie nie muszą do posiadania bardzo szybkiego komputera. Jednak osoby , które pracują przy komputerze powinny dobrze się zastanowić nad zmianą systemu operacyjnego.