Aranżacja pokoju dziecięcego to spore wyzwanie dla rodziców, ponieważ chcą oni rzecz jasna, żeby pokój ten wyróżniał się pośród pozostałych i był miejscem wypoczynku i zabawy dla dziecka. Oczywiście istnieje co najmniej kilka głównych wskazówek, które warto uwzględnić jeżeli zamierzamy urządzić pokój dla dziecka.

Przede wszystkim powinno się pokój dopasować do płci i wieku malucha.

Gdy zgłębisz publikowany tekst, to także zainteresuje Cię nasza strona (https://www.collegium-novum.pl/), która ma podobne dane na to zagadnienie, więc kliknij tutaj.

Jeżeli chodzi o pokój dziecięcy kolory ścian i mebli odgrywają w tym przypadku kluczową rolę – do dziewczęcego pokoju pasują takie kolory jak różowy, żółty, biały, natomiast do pokoju dla chłopca: niebieski, brązowy lub zielony. Rzecz jasna,

Mały uczeń

Autor: Jenny Lee Silver
Źródło: http://www.flickr.com

nie muszą być to ściany w jednym kolorze – jak najbardziej spiszą się tapety w dziecięce motywy takie jak zwierzęta, kwiatki, czy baloniki.

Na rynku proponowany jest jeśli o to chodzi bogaty asortyment. Nie inaczej jest w przypadku fototapet, które również warto zakupić, chociaż najlepiej pasują do pokoju już starszego dziecka.

Czy masz ochotę może otrzymać link do strony akcesoria meblowe sklep, gdzie czekają na Ciebie nowe teksty? Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu ten serwis.

W pokoju dla dzieci muszą znaleźć się wszystkie niezbędne meble, a więc łóżko do spania, wnęka na ubrania, stolik, szafka na zabawki (którą możemy zastąpić koszami na zabawki), jak również, jeżeli nasze dziecko jest w wieku szkolnym – biurko i miejsce na książki. Oczywiście, pokój dla dziecka powinien być przy tym ozdobiony – dekoracja może uwzględniać nie tylko ściany, ale także zasłony w oknach czy pościel. Pod tym względem sprawdzą się produkty posiadające ulubione motywy dziecka – przykładowo pościel z wizerunkiem ulubionego bohatera. Warto przy tym zadbać, aby w pokoju panowała jedność stylistyczna.

Jeśli przykładowo nasze dziecko przepada za wodą i rybkami, warto by pokój pomalować na błękitny kolor i zaopatrzyć się w zasłonki oraz tapetę w rybki, ośmiornice i inne morskie wzory. Warto także postawić na biurku bądź szafce morskie ozdoby. Oczywiście trzeba pamiętać, że dziecko wraz z wiekiem zmienia swoje upodobania, stąd też będziemy zmuszeni przemeblowywać pokój dziecięcy za jakiś czas. Warto reagować na pierwsze sygnały od dziecka jeśli o to chodzi. Będzie nam ono akcentować, że znudziło mu się już wyposażenie pokoju, a wówczas za pomocą kilku drobnych zmian będziemy mogli dokonać jego modyfikacji, wymieniając np. zasłonki i fototapetę.