Klocki lego od kilkudziesięciu lat są jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek, co zresztą widać po tym, ile się ich sprzedaje. Chyba się nie znajdzie malucha, jaki na pewnym etapie swojego życia by się nimi nie bawił, a tak naprawdę propozycja tej firmy obejmuje wszystkie grupy wiekowe.

pokój masażu

Autor: Anna
Źródło: http://www.flickr.com
Już roczne maluchy mogą się bawić klockami z serii duplo, dzięki czemu rozwijać mogą swoją sprawność manualną.

Zainteresował Cię ten post? Więc zajrzyj na naszą kolejną witrynę – tam można zobaczyć również (http://www.medicus.ie/pl) zajmujące fakty, które dla Ciebie opracowaliśmy.

Starsze mogą zacząć swoją przygodę od lego classic, są one naprawdę uniwersalne i dają spore możliwości w układaniu własnych konstrukcji. Pośród młodszych miłośników klocków dużą popularność także mają lego city – klocki lego citi. Można z nich budować najróżniejsze pojazdy i sceny z życia codziennego, a łącząc ze sobą kilka różnych kompletów stworzyć nawet miasto o pokaźnych rozmiarach.

Samolot drewniany, zabawki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jedną z ogromnych zalet klocków Lego jest to, że bez problemów będą one pasować do innych zestawów, dzięki czemu doskonale można je ze sobą łączyć. Dlatego też wybierając lego dinozaury dla malucha, który ma już inne klocki, da się mu jeszcze więcej możliwości na zabawę. Być może na samym początku zostanie on złożony zgodnie z instrukcją, lecz później łączyć go będzie można z pozostałymi albo rozbudowywać. Możliwości o zupełnie innym charakterze daje lego creative – lego creative.

Klocki z tej serii już w instrukcjach będą miały przewidzianą opcję składania paru różnych urządzeń, wyposażonych niejednokrotnie nawet w zdalne sterowanie oraz silniki. Lecz każdy z młodych inżynierów będzie mógł w oparciu o to konstruować swoje własne urządzenia i pojazdy.